You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Junior Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#2
WHAK
|
|||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
|
|||
Entity
ROTB
ROTB
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTB
Coached by: Glen Reichardt & Alistair Riddle
|
|||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Barry Banks
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Gus Berghan
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Catherine Duffin
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Kristian Barbarich
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#2
ROSE
Coached by: Sheryl Harris
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: Barry Banks
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#3
SPLH
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
Coached by: Jason Quilter & Lana Phipps
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Robin Crooks
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Chris Goudie
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Peter Jansen
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
|
|||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Glenn Barwick & Matt Rickard
|
|||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: David Reed
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Robin Crooks & Roger Batley
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#3
WNCS
Coached by: Barry Banks
|
|||
Entity
LYTT
LYTT
East Coast |
Crew
#1
LYTT
Coached by: Glenn Barwick & Matt Rickard
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#31
CAMB
Coached by: Peter Britton
|
|||
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#2
WHHS
Coached by: Glen Reichardt & James Boyce
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Peter Moody
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Rob Ansell
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
|
|||
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Glen Reichardt & Alistair Riddle
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#2
WKDS
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Fiona Symes
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Nick Bixly
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: David Carr-Smith
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
|||
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Harry Ashby
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Jack Elkington & Jarrod Saxton
|
|||
Entity
MASS
MASS
Auckland |
Crew
#1
MASS
Coached by: Tony Nelson
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Brendan Cullum & Cullam Davie
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#3
TAKA
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#4
KGCA
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Michael Janis
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#31
CAMB
Coached by: Selwyn Cleland & Megan Liddy
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Jack Elkington & Jarrod Saxton
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Hary Ashby
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|||
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Harry Ashby
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
|||
Entity
RUTH
RUTH
Auckland |
Crew
#1
RUTH
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#32
CAMB
Coached by: Selwyn Cleland & Megan Liddy
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
Coached by: Byron De Beere
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#33
CAMB
Coached by: Lloyd Curl
|
|||
Entity
COM*
COM*
New Zealand |
Crew
#1
COMP
Composite crew. Coached by: Murray Twining & C Betty
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#3
KGCA
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#3
SPLH
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Byron De Beere
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Roselle Magon
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#5
KGCA
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#21
TRGG
Coached by: Lance Stowes
|
|||
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Snow Goldsmith & Lena Cassidy-Clark
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Rosie Troughton
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
|
|||
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#1
SHGN
Coached by: Gus Berghan & Jason Williams
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Alex Dawson
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Ashleigh Hodge & Jess Field
|
|||
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: Jeff Johnson
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|||
Entity
COM*
COM*
New Zealand |
Crew
#2
COMP
Composite crew. Coached by: Alastair Riddle & Fiona Bassett
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Rosie Wall (stroke), Charlotte Stephen, Laura Heycoop, Tessa Dalgety Evans + Annabel Johnstone (cox)
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Alastair Riddle & Fiona Bassett
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
Brylie Gordon (stroke), Tamsin Armstrong, Hannah McMillan-Phillips, Panasse van Laren + Joshua Lee (cox)
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#2
WTLG
Coached by: Rebecca Lock & Anya Mabott
|
|||
Entity
RUTH
RUTH
Auckland |
Crew
#1
RUTH
Coached by: Michael Hawthorne
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Barry Banks
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Rebecca Ryall
|
|||
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: Fiona Symes
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: David Potts
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Rob Ansell
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Charlie Graham
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|||
Entity
ROTG
ROTG
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTG
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Fiona Symes
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Rob Ryan
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Norm Charlton & Janey Wackrow
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Glenn Barwick & Matt Rickard
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#2
STMW
Coached by: Charlie Graham
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton & Janey Wackrow
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#31
CAMB
Coached by: Sandy Stuart
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Karin Mary
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Sophie Cunningham
|
|||
Entity
COM*
COM*
New Zealand |
Crew
#1
COMP
Composite crew. Coached by: Alastair Riddle & Fiona Bassett
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Andrew Stevenson & Simon Aubrey
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Rob Ansell & Allan Tong
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Roger Batley & Tom Stannard
|
|||
Entity
DILW
DILW
Auckland |
Crew
#1
DILW
Coached by: Jason Parris-Oswald & Caitlin Cairncross
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Sean Durkin & Jakob Scotts-Bahle
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#32
CAMB
Coached by: Selwyn Cleland
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#31
CAMB
Coached by: Selwyn Cleland
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Jordan Stanley
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGB
Coached by: Brendan Cullum & Cullam Davie
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Graham Smith
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Geoff Perry
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Tim Palmer
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#3
TAKA
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Roger Batley & Tom Stannard
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Sean Durkin & Jakob Scotts Bahle
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#4
HAMB
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Lloyd Widdison
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Leith Menzies & Martin O'halloran
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Graham Smith
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#33
CAMB
Coached by: Selwyn Cleland & Megan Liddy
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Michael Janis
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: John Lawrence & Mark Clemo
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Leith Menzies
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMB
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Roselle Magon
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jordan Stanley
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
SMCO
SMCO
Auckland |
Crew
#1
SMCO
Coached by: Alan Harris
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#2
WHAK
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#3
OTUM
Coached by: Kimberley Pilbrow
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#4
OTUM
Coached by: Kimberley Pilbrow
|
|||
Entity
LYTT
LYTT
East Coast |
Crew
#2
LYTT
Coached by: Elish Robinson & Daniel McIntyre-Gardner
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Fiona Symes
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Kimberley Pilbrow
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#2
GGHS
Coached by: Glenn Barwick & Matt Rickard
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#5
OTUM
Coached by: Laura Bonney & Adrian Webster
|
|||
Entity
LYTT
LYTT
East Coast |
Crew
#1
LYTT
Coached by: Elish Robinson & Daniel McIntyre-Gardener
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PIOP
PIOP
Waikato/BoP |
Crew
#1
PIOP
|
|||
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#1
SHGN
Coached by: Gus Berghan
|
|||
Entity
SMCO
SMCO
Auckland |
Crew
#2
SMCO
Coached by: Alan Harris
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#2
OTUM
Coached by: Kimberley Pilbrow
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Roy Harris
|
|||
Entity
SUND
SUND
Auckland |
Crew
#1
SUND
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Glenn Barwick & Matt Rickard
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#21
TRGG
Coached by: Ryan Megson
|
|||
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#2
SHGN
Coached by: Gus Berghan
|
|||
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#1
NGTA
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Kim Dowden
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Norm Charlton
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SMCO
SMCO
Auckland |
Crew
#1
SMCO
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Warrick Fowlie & Florence Blair
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: Tyler Scott
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Keith Hibbert
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Roger Batley & Jack Elkington
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#3
SPLH
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#3
GLDW
Coached by: Alex Dawson
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Toby Patton & Roselle Magon
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Alex Dawson
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#2
ROSE
Coached by: Sheryl Harris
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Barry Banks
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Jack Stevens
|
|||
Entity
TUAK
TUAK
Waikato/BoP |
Crew
#2
TUAK
Coached by: Murray Twining & Chris Betty
|
|||
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Harry Ashby
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#2
JPCR
Coached by: Hary Ashby
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Michael Janis
|
|||
Entity
TUAK
TUAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
TUAK
Coached by: Murray Twining & Chris Betty
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Brendan Cullum & Cullam Davie
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#2
TEAW
Coached by: Wayne Asplin & Allen Loomb
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Wayne Asplin & Allen Loomb
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Sheryl Harris
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#3
WNCS
Coached by: Tyler Scott
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jordan Stanley
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Harry Ashby
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Alex Dawson
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Alan Harris
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#31
CAMB
Coached by: Sandy Stuart
|
|||
Entity
COM*
COM*
New Zealand |
Crew
#1
COMP
Alie Henderson-Corporaal (stroke), Grace Eriksen, Amber Stonehouse, Chloe Harrison + Ben Rufer (cox)
Composite crew. Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Kim O'neill & Harry O'neill
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Sophie Cunningham
|
|||
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Snow Goldsmith & Lena Cassidy-Clark
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#1
NGTA
|
|||
Entity
COM*
COM*
New Zealand |
Crew
#2
COMP
Composite crew. Coached by: Rob Holmes
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Nick Bixly
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton & Janey Wackrow
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#32
CAMB
Coached by: Neil Gibb & Neil Saxton
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Fiona Symes
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Adrian Webster & Laura Bonney
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Catherine Duffin
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Grant Bridgwater & Murray Lipinski
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Taylor Catchpole (stroke), Briana Smith, Robyn Knowles, Emily Wallace + Samantha Thornton-Jones (cox)
Coached by: Rebecca Lock & Anya Mabott
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#2
BARA
Coached by: Dudley Storey
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#3
STKT
Coached by: Jerry Leaupepe & Saua Leaupepe
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Alex Dawson
|
|||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: Jeff Johnson
|
|||
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#21
TRGG
Coached by: Lance Stowes
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Rob Ansell & Allan Tong
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SHGH
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|||
Entity
COM*
COM*
New Zealand |
Crew
#1
COMP
Katherine Elsdon-Williams (stroke), Courtnee Bangs, Amy McNeil, Kyla Grace Parker + Madison Walters (cox)
Composite crew. Coached by: Hayden Shaw
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Dudley Storey
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Jerry Leaupepe & Saua Leaupepe
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#2
WTLG
Coached by: Rebecca Lock & Anya Mabott
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Rosie Troughton & Jess Field
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Jerry Leaupepe & Saua Leaupepe
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Keith Hibbert
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
Panasse van Laren (stroke), Hannah McMillan-Phillips, Samantha Billington, Charlotte Smith + Joshua Lee (cox)
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Peter Jansen
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Carl Vincent & Chris Goudie
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Robin Crooks & Roger Batley
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Mitchell Gellert (stroke), Henry Fitzgerald, Matthew O'Halloran, Jasmeet Singh + Louis Lambert (cox)
Coached by: Jack Stevens & Kristian Barbarich
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#31
CAMB
Coached by: Peter Britton
|
|||
Entity
COM*
COM*
New Zealand |
Crew
#1
COMP
Harry Allom (stroke), Jordan McNamara-Spackman, Mathew Bennett, Taylor Boyce + Tyla Jansen van Nieuwenhuizen (cox)
Composite crew. Coached by: Glen Reichardt & Alistair Riddle
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#3
KGCA
Coached by: Peter Jansen & Jack Stevens
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Chris Goudie
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#2
WKDS
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#2
WTLG
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#31
CAMB
Coached by: Sandy Stuart
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Rebecca Ryall
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#3
WTLG
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Keith Hibbert
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#4
WTLG
Coached by: Craig Smith
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: John Lawrence & Mark Clemo
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Sean Durkin
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Jordan Stanley
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Rob Ansell & Allan Tong
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Andrew Stevenson & Simon Aubrey
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Lloyd Widdison
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jordan Stanley
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Sean Durkin
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Tim Palmer
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Roger Batley & Tom Stannard
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMB
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#3
ONSL
Coached by: Sean Durkin & Jakob Scotts-Bahle
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Navradeep Sandhu (stroke), Josh Campion, Callum Reynolds, Thomas Duffett + Johanna Mouncey-Reidy (cox)
Coached by: Keith Hibbert
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Rob Ryan
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Norm Charlton
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Keith Hibbert
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Robin Crooks & Roger Batley
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Kristian Barbarich
|
|||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: David Reed
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#5
KGCA
Coached by: Jack Stevens & Kristian Barbarich
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
Coached by: Alan Karrebaek
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Roger Batley & Robin Crooks
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Murray Lipinski
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: Barry Banks
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#4
WNCS
Coached by: Barry Banks
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#4
KGCA
Coached by: Peter Jansen & Kristian Barbarich
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Sheryl Harris
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|||
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Ross Tong
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#3
WNCS
Coached by: Barry Banks
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Barry Banks
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMB
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#3
STPA
Coached by: Alan Karrebaek
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#3
KGCA
Coached by: Peter Jansen & Jack Stevens
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGB
Coached by: Murray Lipinski
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#2
WHAK
|
|||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Glenn Barwick & Matt Rickard
|
|||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#2
ROSE
Coached by: Sheryl Harris
|
|||
Entity
ONEW
ONEW
Auckland |
Crew
#1
ONEW
Coached by: Rob Holmes
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#99
MACL
Coached by: Waitemata Club
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Alan Karrebaek
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Peter Jansen & Jack Stevens
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
|
|||
Entity
SMCO
SMCO
Auckland |
Crew
#1
SMCO
|
|||
Entity
DILW
DILW
Auckland |
Crew
#1
DILW
Coached by: Jason Parris-Oswald & Pete Cairncross
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#23
TRGG
Coached by: Laura Bonney
|
|||
Entity
PIOP
PIOP
Waikato/BoP |
Crew
#1
PIOP
|
|||
Entity
SMCO
SMCO
Auckland |
Crew
#1
SMCO
Coached by: Alan Harris
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#3
WHAK
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Clive Steenson
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Charlie Graham
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#3
EGGS
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Sophie Cunningham
|
|||
Entity
SMCO
SMCO
Auckland |
Crew
#2
SMCO
Coached by: Alan Harris
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Rebecca Ryall
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|||
Entity
MART
MART
Auckland |
Crew
#1
MART
Coached by: Alan Karrebaek
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Karin Mary
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#2
WHAK
|
|||
Entity
ROTG
ROTG
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTG
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#2
ROSE
Coached by: Alan Harris
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Kim O'neill & Harry O'neill
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Peter Moody
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#2
EGGS
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Alastair Riddle & Fiona Bassett
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Kim O'neill & Harry O'neill
|
|||
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#1
NGTA
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#2
BTHC
Coached by: Adrian Webster & Laura Bonney
|
|||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: Jeff Johnson
|
|||
Entity
LYTT
LYTT
East Coast |
Crew
#1
LYTT
Coached by: Elisha Robinson & Daniel McIntyre-Gardner
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Adrian Webster & Laura Bonney
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Norm Charlton
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
|
|||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Roy Harris
|
|||
Entity
TUAK
TUAK
Waikato/BoP |
Crew
#2
TUAK
Coached by: Chris Betty & Jacob Phillips
|
|||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#2
AQUI
Coached by: Jeff Johnson
|
|||
Entity
TUAK
TUAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
TUAK
Coached by: Chris Betty & Jacob Phillips
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#2
WKDS
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Norm Charlton
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#2
SAMU
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Rebecca Lock & Anya Mabott
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KATI
KATI
Waikato/BoP |
Crew
#1
KATI
Coached by: Laura Bonney & Adrian Webster
|
|||
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#1
SHGN
Coached by: Gus Berghan & Jason Williams
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Alex Dawson
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
|
|||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#3
AQUI
Coached by: Jeff Johnson
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Kim O'neill & Harry O'neill
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Cameron Bartley (stroke), Alex Hargreaves, Will Guest, Matthew Husband-Dravitzki + Jackson Brown (cox)
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Carl Vincent & Chris Goudie
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Barry Banks & Tyler Scott
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Ross Tong
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Fiona Symes
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Rob Ansell & Allan Tong
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Rob Ryan
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Sophie Cunningham
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#22
TRGG
Coached by: Ryan Megson
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Kimberley Pilbrow
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#2
EGGS
|
|||
Entity
COM*
COM*
New Zealand |
Crew
#1
COMP
Composite crew. Coached by: Laura Bonney & Adrian Webster
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#33
CAMB
Coached by: Claire McGuiness & Nicky Staite
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#32
CAMB
Coached by: Neil Gibb & Neil Saxton
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
|||
Entity
ONEW
ONEW
Auckland |
Crew
#1
ONEW
Coached by: Rob Holmes
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#21
TRGG
Coached by: Ryan Megson
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Keith Hibbert & John Lawrence
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|||
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Alastair Riddle & Fiona Bassett
|
|||
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Glenn Barwick & Matt Rickard
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Rob Ryan
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#31
CAMB
Coached by: Neil Gibb & Neil Saxton
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
|||
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#1
NGTA
Samantha Rollinson (stroke), Georgia O'Brien, Bayley MacDonald, Bridgette Taylor + Jacqueline Ellis (cox)
Coached by: Lance O'brien
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Carl Vincent & Chris Goudie
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Michael Janis
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#3
STPC
Coached by: Roger Batley & Tom Stannard
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#33
CAMB
Coached by: Selwyn Cleland
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Roger Batley & Tom Stannard
|
|||
Entity
SUND
SUND
Auckland |
Crew
#1
SUND
Coached by: Tony Nelson
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Rob Ansell & Allan Tong
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#3
STKT
Coached by: Geoff Perry
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Leith Menzies & Martin O'halloran
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#2
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Michael Janis
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Graham Smith
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Andrew Stevenson & Simon Aubrey
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#32
CAMB
Coached by: Selwyn Cleland
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Lloyd Widdison
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Roselle Magon
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
Coached by: Lana Phipps & Jason Quilter
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGB
Coached by: Andrew Stevenson
|
|||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#3
PUKE
Coached by: Graham Smith
|
|||
Entity
TUAK
TUAK
Waikato/BoP |
Crew
#2
TUAK
Coached by: Murray Twining & Chris Betty
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#2
BTHC
Coached by: Roselle Magon
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Sheryl Harris
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Roger Batley & Tom Stannard
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Toby Patton
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Geoff Perry
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Graham Smith
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jordan Stanley
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Barry Banks
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#31
CAMB
Coached by: Selwyn Cleland
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
Coached by: Lloyd Widdison
|
|||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#2
WENT
Coached by: Rob Ansell & Allan Tong
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#32
CAMB
Coached by: Sandy Stuart
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
|
|||
Entity
ROTG
ROTG
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTG
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#2
GGHS
Coached by: Glenn Barwick & Matt Rickard
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#31
CAMB
Coached by: Sandy Stuart
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Clive Steenson
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMG
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Sophie Cunningham
|
|||
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|||
Entity
MART
MART
Auckland |
Crew
#1
MART
Coached by: Alan Karrebaek
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Karin Mary
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Peter Moody
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Glenn Barwick & Matt Rickard
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#23
TRGG
Coached by: Laura Bonney
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Charlie Graham
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#31
CAMB
Coached by: Peter Britton
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Catherine Duffin
|
|||
Entity
ROTB
ROTB
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTB
Coached by: Glen Reichardt & Alistair Riddle
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Glen Reichardt & James Boyce
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Kristian Barbarich
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#3
SPLH
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Peter Moody
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Ross Tong
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Rob Ansell
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Michael Janis
|
|||
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Gus Berghan
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Robin Crooks
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#4
SPLH
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Robin Crooks
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGB
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Alan Karrebaek
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Peter Jansen
|
|||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Chris Goudie
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Kimberley Pilbrow
|
|||
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#2
WHHS
Coached by: Alistair Riddle & Paul Simmons
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Keith Hibbert
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#3
TAKA
|
|||
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRID
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Alistair Riddle & Paul Simmons
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#31
CAMB
Coached by: Neil Gibb & Neil Saxton
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Rosie Troughton
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Alastair Riddle & Paul Simmons
|
|||
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#1
SHGN
Coached by: Gus Berghan & Jason Williams
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#5
PUKE
Coached by: Neil Pollock
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#2
OTUM
Coached by: Laura Bonney & Adrian Webster
|
|||
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Alan Harris & Hayden Shaw
|
|||
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
ROTG
ROTG
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTG
Coached by: Alastair Riddle & Fiona Bassett
|
|||
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#1
NGTA
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#4
PUKE
Coached by: Neil Pollock
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#33
CAMB
Coached by: Claire McGuiness & Nicky Staite
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#2
EGGS
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#3
PUKE
Coached by: Neil Pollock
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Kim O'neill & Harry O'neill
|
|||
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#2
SHGN
Coached by: Gus Berghan & Jason Williams
|
|||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: Jeff Johnson
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#3
ONSL
Coached by: Kim O'neill & Harry O'neill
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#4
TAKA
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Alex Dawson
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#32
CAMB
Coached by: Claire McGuiness & Nicky Staite
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#2
JPCR
Coached by: Alastair Riddle & Paul Simmons
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#2
SAMU
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Jessica MacLellan & Angela Juergensen
|
|||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#2
AQUI
Coached by: Jeff Johnson
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#21
TRGG
Coached by: Ryan Megson
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Neil Pollock
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Jess Field
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Kim O'neill & Harry O'neill
|
|||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#3
AQUI
Coached by: Jeff Johnson
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Brendan Cullum & Cullam Davie
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#31
CAMB
Coached by: Selwyn Cleland & Megan Liddy
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Simon Van Rossen & Antony Zouch
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Joseph Graham (stroke), Benjamin Rowan, Daniel Ward, Finn Patric Juhan O'Connor + Hugh Woodbury (cox)
Coached by: Lua Tuiomanufili & Michael Janis
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
|
|||
Entity
COM*
COM*
New Zealand |
Crew
#1
COMP
Composite crew. Coached by: Harry Ashby
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#33
CAMB
Coached by: Lloyd Curl
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Alex Dawson
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#5
KGCA
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMB
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#3
KGCA
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#3
TAKA
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
James Torstonson (stroke), Cameron Elliott, Jarrod Cranfield, Theo Clayton-Greene + Joshua Lee (cox)
|
|||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#3
WTLB
Coached by: Simon Van Rossen & Antony Zouch
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Byron De Beere
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#32
CAMB
Coached by: Selwyn Cleland & Megan Liddy
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#4
KGCA
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGB
Coached by: Brendan Cullum & Cullam Davie
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#4
TAKA
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#34
CAMB
Coached by: Lloyd Curl
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#3
AGSB
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Jack Elkington & Jarrod Saxton
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#4
HAMB
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Tim Palmer
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Antony Zouch & Simon Van Rossen
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Carl Vincent & Chris Goudie
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Barry Banks
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Catherine Duffin
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
|
|||
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#3
FRAN
Coached by: Lana Phipps & Jason Quilter
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: John Lawrence & Mark Clemo
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Alan Karrebaek
|
|||
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#2
FRAN
Coached by: Aspen Whalen & Carl Whalen
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Sean Durkin & Jakob Scotts-Bahle
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Norm Charlton & Janey Wackrow
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#32
CAMB
Coached by: Neil Gibb & Neil Saxton
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#2
EGGS
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Charlie Graham
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton & Janey Wackrow
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#31
CAMB
Coached by: Sandy Stuart
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Keith Hibbert
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Alan Harris
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Neil Pollock
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Harry Ashby & Glen Reichardt
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Alan Karrebaek
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
TUAK
TUAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
TUAK
Coached by: Murray Twining & Chris Betty
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGB
Coached by: Murray Lipinski
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Catherine Duffin
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
|||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Glenn Barwick & Matt Rickard
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Jack Stevens
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#31
CAMB
Coached by: Peter Britton
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Catherine Duffin
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Michael Janis
|
|||
Entity
ONEW
ONEW
Auckland |
Crew
#1
ONEW
Coached by: Rob Holmes
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#21
TRGG
Coached by: Ryan Megson
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Rob Ansell & Allan Tong
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#2
SAMU
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#2
WTLG
Coached by: Kim Dowden
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Dudley Storey
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Kim Dowden
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#2
WKDS
Tayla Wright (stroke), Tangiora Raumati, Aimee Donaldson, Holly Lea-Hunter + Madison Shackleton (cox)
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#3
WKDS
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SHGH
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Jessica MacLellan & Angela Juergensen
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#22
TRGG
Coached by: Lance Stowes
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: David Carr-Smith
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Matthew Thompson (stroke), Jack Curphey, Ben Goodson, Thomas Bedford, Thomas Williams, Henry Fullerton-Smith, Marcus Bolli, Lachlan Foote + Hayden Shaw (cox)
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Erik Koefoed (stroke), Jim Aimer, Ben Toogood, Matt Hamilton, James McNicol, Blake Koefoed, Jack Holland, Harry Hornabrook + Jonny Brown (cox)
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
William Fahey (stroke), Angus Todd, Jordan Martin, Hayden Robertson, Shay Graham, Tayne Laird-Mahu, Will Pearson, Alex Mitchell + Dion Blackmore (cox)
Coached by: Sean Durkin
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Noah Kemp (stroke), Matt Lupton, Robbie MacGregor, Benjamin Reidy, Cameron Houston, Joshua Day, Liam Cole, Dion Lee + Ben Adkins (cox)
Coached by: Jordan Stanley
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Rebecca Ryall
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
COM*
COM*
New Zealand |
Crew
#1
COMP
Composite crew. Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Fiona Symes
|
|||
Entity
COM*
COM*
New Zealand |
Crew
#2
COMP
Composite crew. Coached by: Chris Pearson & Alastair Riddle
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Craig Smith
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Peter Moody
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Robin Crooks & Roger Batley
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
COM*
COM*
New Zealand |
Crew
#2
COMP
Composite crew. Coached by: Sheryl Harris
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Michael Janis
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Barry Banks
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Alex Brown
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Ross Tong
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Alan Karrebaek
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Catherine Duffin
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Kristian Barbarich & Jack Stevens
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Chris Goudie
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGB
Coached by: Murray Lipinski
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
Coached by: Alan Karrebaek
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: David Reed
|
|||
Entity
COM*
COM*
New Zealand |
Crew
#3
COMP
Composite crew. Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Glen Reichardt & Harry Ashby
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Chris Goudie
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Peter Jansen & Kristian Barbarich
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#4
SHAK
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Brendan Cullum & Cullam Davie
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Michael Janis
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Marty O'brian & Tim Olson
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
Coached by: Alan Karrebaek
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#3
TAKA
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#3
SHAK
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Antony Zouch & Simon Van Rossen
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: Keith Hibbert & John Lawrence
|
|||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#3
STKT
Coached by: Mike Harrison & Tim Olson
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Alex Dawson
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Simon Van Rossen & Antony Zouch
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Byron De Beere & Lloyd Widdison
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Mike Harrison & Tim Olson
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Jack Elkington & Jarrod Saxton
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Tim Palmer
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMB
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#3
WTLB
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGB
Coached by: Brendan Cullum & Cullam Davie
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
James Torstonson (stroke), Cameron Elliott, Jarrod Cranfield, Theo Clayton-Greene + Joshua Lee (cox)
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Keith Hibbert & John Lawrence
|
|||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton & Janey Wackrow
|
|||
Entity
TEKC
TEKC
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEKC
Coached by: Rob Holmes
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Charlie Graham
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Alan Harris
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Fiona Symes
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Rob Ansell & Allan Tong
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#31
CAMB
Coached by: Sandy Stuart
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: Fiona Symes
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMG
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SUND
SUND
Auckland |
Crew
#1
SUND
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Sophie Cunningham
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|||
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#2
NGTA
|
|||
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Alastair Riddle & Fiona Bassett
|
|||
Entity
LYTT
LYTT
East Coast |
Crew
#1
LYTT
Coached by: Elish Robinson & Daniel McIntyre-Gardner
|
|||
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#2
WHHS
Coached by: Chris Pearson
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KATI
KATI
Waikato/BoP |
Crew
#1
KATI
Coached by: Laura Bonney & Adrian Webster
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
|
|||
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#1
NGTA
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#2
EGGS
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Dean Hollobon
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Norm Charlton & Janey Wackrow
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Ross Tong
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Jack Stevens & Kristian Barbarich
|
|||
Entity
COM*
COM*
New Zealand |
Crew
#1
COMP
Composite crew. Coached by: AQUI
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Catherine Duffin
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Barry Banks
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#31
CAMB
Coached by: Selwyn Cleland
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Chris Goudie
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
Coached by: Lloyd Widdison
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Kristian Barbarich & Peter Jansen
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Robin Crooks & Roger Batley
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Alan Karrebaek
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Sheryl Harris
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Geoff Perry
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Norm Charlton
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Keith Hibbert
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Kim O'neill & Harry O'neill
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#2
BARA
Coached by: Dudley Storey
|
|||
Entity
COM*
COM*
New Zealand |
Crew
#3
COMP
Composite crew. Coached by: Chris Betty & Jacob Phillips
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Saua Leaupepe & Jerry Leaupepe
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Rebecca Lock & Anya Mabott
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Adrian Webster & Laura Bonney
|
|||
Entity
COM*
COM*
New Zealand |
Crew
#2
COMP
Stephanie Hyde-Richards (stroke), Stephanie Bacon, Katrina Betty, Amber Piggott + Michaela Hale (cox)
Composite crew. Coached by: Chris Betty & Jacob Phillips
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Dudley Storey
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Holley-Anne McLuskie (stroke), Riaa Sekona, Darian Foulcher-Jones, Jordan Compton + Dion Blackmore (cox)
Coached by: Kim O'neill & Harry O'neill
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: David Carr-Smith
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
Coached by: Aspen Whalen & Carl Whalen
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Warrick Fowlie & Florence Blair
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Alex Dawson
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Brendan Cullum & Cullam Davie
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: Keith Hibbert & John Lawrence
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
|
|||
Entity
TUAK
TUAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
TUAK
Coached by: Murray Twining & Chris Betty
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Michael Janis
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Jonathan Curtis (stroke), Jordan McNamara-Spackman, Cole Starling, Sean van Nieuwenhuizen + Tyla Jansen van Nieuwenhuizen (cox)
Coached by: Glen Reichardt & Harry Ashby
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Sheryl Harris
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Keith Hibbert
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Wayne Asplin
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Harry Ashby
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Alan Harris
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Sophie Cunningham
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#33
CAMB
Coached by: Neil Gibb & Neil Saxton
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#23
TRGG
Coached by: Ryan Megson
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: Keith Hibbert & John Lawrence
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#2
SAMU
Coached by: David Carr-Smith
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#21
TRGG
Coached by: Ryan Megson
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#31
CAMB
Coached by: Neil Gibb & Neil Saxton
|
|||
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#3
SHGN
Coached by: Gus Berghan & Jason Williams
|
|||
Entity
ONEW
ONEW
Auckland |
Crew
#1
ONEW
Coached by: Rob Holmes
|
|||
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#2
SHGN
Coached by: Gus Berghan & Jason Williams
|
|||
Entity
LYTT
LYTT
East Coast |
Crew
#1
LYTT
Coached by: Elisha Robinson & Daniel McIntyre-Gardner
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Kim Dowden
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Alex Dawson
|
|||
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#1
NGTA
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#2
EGGS
|
|||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Roy Harris
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Sophie Cunningham
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#22
TRGG
Coached by: Ryan Megson
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#32
CAMB
Coached by: Neil Gibb & Neil Saxton
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#2
GGHS
Coached by: Jessica MacLellan & Angela Juergensen
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SMCO
SMCO
Auckland |
Crew
#1
SMCO
Coached by: Alan Harris
|
|||
Entity
ROTG
ROTG
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTG
Coached by: Alastair Riddle & Fiona Bassett
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SHGH
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#2
OTUM
Coached by: Kimberley Pilbrow
|
|||
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Roy Harris & Hayden Shaw
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Glenn Barwick & Matt Rickard
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Kimberley Pilbrow
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Keith Hibbert & John Lawrence
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Dudley Storey
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#3
OTUM
Coached by: Kimberley Pilbrow
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Norm Charlton
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: David Carr-Smith
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton & Janey Wackrow
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
|||
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#1
SHGN
Coached by: Gus Berghan & Jason Williams
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Sean Durkin
|
|||
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
|
|||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#3
STPC
Coached by: Roger Batley & Tom Stannard
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Glenn Barwick & Matt Rickard
|
|||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
|
|||
Entity
LYTT
LYTT
East Coast |
Crew
#1
LYTT
Coached by: Glenn Barwick & Matt Rickard
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#2
OTUM
Coached by: Toby Patton
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Graham Smith
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Leith Menzies
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#32
CAMB
Coached by: Selwyn Cleland
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Michael Janis
|
|||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#2
NAPB
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Leith Menzies
|
|||
Entity
SUND
SUND
Auckland |
Crew
#1
SUND
Coached by: Michael Hawthorne
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#2
WHAK
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Clive Steenson
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Roger Batley & Tom Stannard
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Andrew Stevenson & Simon Aubrey
|
|||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: David Reed
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#2
FRAN
Coached by: Jason Quilter & Lana Phipps
|
|||
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
Coached by: Jason Quilter & Lana Phipps
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Toby Patton
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Roger Batley & Tom Stannard
|
|||
Entity
SUND
SUND
Auckland |
Crew
#2
SUND
Coached by: Tony Nelson
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#31
CAMB
Coached by: Selwyn Cleland
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Annaliese O'Leary (stroke), Laura Mulligan, Lucy Shingleton, Anna Porritt, Kelsi Barclay, Laura Kelly, Angela Clarke, Georgia Barker + Victoria Wilson (cox)
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Grace Howard (stroke), Molly Dagger, Ella Madsen-Reid, Ella Campbell, Cait Dowden, Georgia Gilbert, Poppy Logan, Renee Scott-French + Danielle Schofield (cox)
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Millie Bidwill (stroke), Grace McMurray, Jessica Brougham, Stephanie Thwaite, Kate Hoskin, Elizabeth Norman, Stephanie Oliver, Renee Oliver + Millie Holden (cox)
Coached by: Fiona Symes & Rosie Austin
|
Social