You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Junior Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Carl Vincent & Chris Goudie
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Michael Janis
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#3
STPC
Coached by: Roger Batley & Tom Stannard
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#33
CAMB
Coached by: Selwyn Cleland
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Roger Batley & Tom Stannard
|
|||
Entity
SUND
SUND
Auckland |
Crew
#1
SUND
Coached by: Tony Nelson
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Rob Ansell & Allan Tong
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#3
STKT
Coached by: Geoff Perry
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Leith Menzies & Martin O'halloran
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#2
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Michael Janis
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Graham Smith
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Andrew Stevenson & Simon Aubrey
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#32
CAMB
Coached by: Selwyn Cleland
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Lloyd Widdison
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Roselle Magon
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
Coached by: Lana Phipps & Jason Quilter
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGB
Coached by: Andrew Stevenson
|
|||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#3
PUKE
Coached by: Graham Smith
|
|||
Entity
TUAK
TUAK
Waikato/BoP |
Crew
#2
TUAK
Coached by: Murray Twining & Chris Betty
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#2
BTHC
Coached by: Roselle Magon
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Sheryl Harris
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Roger Batley & Tom Stannard
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Toby Patton
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Geoff Perry
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Graham Smith
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jordan Stanley
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Barry Banks
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#31
CAMB
Coached by: Selwyn Cleland
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
Coached by: Lloyd Widdison
|
|||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#2
WENT
Coached by: Rob Ansell & Allan Tong
|
Social