You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Junior Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SMCO
SMCO
Auckland |
Crew
#1
SMCO
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Warrick Fowlie & Florence Blair
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: Tyler Scott
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Keith Hibbert
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Roger Batley & Jack Elkington
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#3
SPLH
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#3
GLDW
Coached by: Alex Dawson
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Toby Patton & Roselle Magon
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Alex Dawson
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#2
ROSE
Coached by: Sheryl Harris
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Barry Banks
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Jack Stevens
|
|||
Entity
TUAK
TUAK
Waikato/BoP |
Crew
#2
TUAK
Coached by: Murray Twining & Chris Betty
|
|||
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Harry Ashby
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#2
JPCR
Coached by: Hary Ashby
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Michael Janis
|
|||
Entity
TUAK
TUAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
TUAK
Coached by: Murray Twining & Chris Betty
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Brendan Cullum & Cullam Davie
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#2
TEAW
Coached by: Wayne Asplin & Allen Loomb
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Wayne Asplin & Allen Loomb
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Sheryl Harris
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#3
WNCS
Coached by: Tyler Scott
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Jordan Stanley
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Harry Ashby
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Alex Dawson
|
Social