Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Christmas Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: STPA
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Chris Jones
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Tim Wilson
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Shane Page & Murray Horne
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Dudley Storey
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
Max MacCormick (stroke), Dulara Welaratne, Ben Kemble, Finn Humberstone Hurley + Jonty du Toit (cox)
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Tom Stannard
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#11
NSHC
Coached by: WTLB
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Callum Lawson (stroke), Max Russell, Cameron Watson, Sebastien Sachse-Nodder + Thomas Callaghan (cox)
Coached by: Alex Dawson
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Duncan Smith & Ross Tong
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Vanessa Harvey
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Shane Page & Murray Horne
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Shane Page & Murray Horne
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: I Weenink
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#22
WESC
Coached by: STPA
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Fred Coughlan
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Chris Brake & Roger Kerr
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
Max MacCormick (stroke), Dulara Welaratne, Ben Kemble, Finn Humberstone Hurley + Jonty du Toit (cox)
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Duncan Smith & Ross Tong
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#11
NSHC
Coached by: WTLB
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Fred Coughlan
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Craig Hawthorne
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Michael Power
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Chris Jones
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Shane Page & Murray Horne
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Tom Stannard
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Callum Lawson (stroke), Max Russell, Cameron Watson, Sebastien Sachse-Nodder + Thomas Callaghan (cox)
Coached by: Alex Dawson
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Raechel Cummins
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Tom Barker
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Vanessa Harvey
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Dudley Storey
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#11
AKLC
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Coached by: Allan Vester
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Andrew Gordon
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: STPA
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Tim Wilson
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Vanessa Harvey
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#21
HAMC
Coached by: Brent Whiting & Annabel Rowlands
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jason Williams
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#3
WESC
Coached by: STPA
|
Social