Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Christmas Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Robin Crooks
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#33
AKLC
Georgia Gregory (stroke), Kate Haines, Isabella Morcom, Eleanor Bonetti + Ariella Rosenbaum-Raynish (cox)
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
Coached by: Nathan Wallace
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Isabella Kippenbeger (stroke), Mary-Therese Leathers, Edin Harvey, Sarah Ardin + Lucy Youngquest (cox)
Coached by: Ross Webb
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Craig Bocock & Anna Cullum
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Rebecca Faletanoai (stroke), Mia Cunningham South, Alicia McColl, Shena Donald + Jackson White (cox)
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Geoff Perry & Mike Harrison
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
Coached by: Hayden Shaw & Ron Neighbour
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Catherine Duffin
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#22
NSHC
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Scott Wilson
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
Coached by: Nathan Wallace
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Craig Bocock & Anna Cullum
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Zoe Mills (stroke), Hannah Kerrigan, Ruby Matangi, Charlotte Armstrong + Stella Humberstone-Hurley (cox)
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Coached by: Allan Vester & Trish Fenton
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#23
NSHC
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Ray Hamilton
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Hayden Shaw
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Robin Crooks
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Scott Wilson
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Tony Burns & Meredith Graham
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Mike Ruiterman
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Roy Pickard
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#22
TGAC
Coached by: Craig Bocock & Anna Cullum
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#21
HAMC
Coached by: Chloe MacFarlane & Brett Smith
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Geoff Perry & Mike Harrison
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: Leah Hankey & Anya Mabbott
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Roy Pickard
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#22
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#21
NSHC
Coached by: Craig Smith
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#33
AKLC
Georgia Gregory (stroke), Kate Haines, Isabella Morcom, Eleanor Bonetti + Ariella Rosenbaum-Raynish (cox)
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Catherine Duffin
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Rebecca Faletanoai (stroke), Mia Cunningham South, Alicia McColl, Shena Donald + Jackson White (cox)
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Sophie Wickens (stroke), Ruby Leverington, Annabelle Skinner-Evers, Megan Flannery + Claudia Cunningham (cox)
Coached by: Kim O'neill & Kate Jordan
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Tony Burns & Meredith Graham
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Roy Pickard
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Isabella Kippenbeger (stroke), Mary-Therese Leathers, Edin Harvey, Sarah Ardin + Lucy Youngquest (cox)
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
Coached by: Hayden Shaw & Ron Neighbour
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#22
NSHC
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: I Weenink & D Dudley
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Danielle Edwards-Lather (stroke), Katelyn Atitchison, Lammie Griezel-Hill, Charlotte Smith + Emilia Richards (cox)
Coached by: Campbell Clayton-Greene
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
Coached by: K Pewhairangi & A Hackett
|
Social