Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Christmas Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stewart & Peter Britton
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Roselle Magon
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: I Weenink & L Obrien
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Dudley Storey
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Michael Power
|
|||
Entity
VILC
VILC
non-NZ |
Crew
#1
VILC
Coached by: Roly Warrren
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Chris Jones
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Cole Baker-Smith (stroke), Harrison Elliott, William Harris, Nicholas Johnson + Alexander Sutcliffe (cox)
Coached by: James Cockram & Sachin Arulambalan
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#12
AKLC
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#3
KICC
Coached by: Leith Menzies & Conor Burns
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#11
NSHC
Coached by: WTLB
|
C Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGE*
SGE*
Auckland |
Crew
#1
SGE*
Composite crew. Coached by: Alex Dawson
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Fred Coughlan
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#14
AKLC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Tom Stannard
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#3
AKGC
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Tom Barker
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Jayden Janse Van Rensburg (stroke), Blair Patterson, Quinlan Cunningham, Seri Jackman + William Young (cox)
Coached by: Allan Vester
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Andrew Gordon
|
Social