Event Sponsor
Entrants list: Cambridge Town Cup
This is the list of the entrants at the regatta (filtered, as below).
The entrants for each event are displayed in alphabetical order by entity code.
Events with no entrants are skipped.
click a filter below to remove it
Crew
#1
AKGC
Hunter Freeman (stroke), Cam Finlay, Matt MacDonald, Damien Gleye, Sam Ashby, Victor Novac-Abraham, Kenneth Gardiner, Harry Numans + Flynn McLatchie (cox)
Coached by: Ian Bright
- Click to expand crew ⇨
AKGC
AKGC
Auckland
Auckland
Crew
#2
AKGC
Chris Holdsworth (stroke), Xavier Coulter, Findlay Carter, James Lawrence, Lawrence Yu, Emre Arsan, Jacob Johnson, Tiger Shi + James Palmer-Neels (cox)
- Click to expand crew ⇨
AKGC
AKGC
Auckland
Auckland
Crew
#31
CAMB
James Fraser (stroke), Matthew Brown, Reece Wilson, Liam Cook, Seager Ray, Callum Wright, Michael O'Connor, Mathew Elliot + Jackson Lee (cox)
Coached by: Selwyn Cleland
- Click to expand crew ⇨
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#21
CAMC
Milan Mecchia (stroke), Oliver Anselmi, Joshua Storey, Samuel Mason, Angus Hayward, Reuben van Dalen, Xavier Lynch, Jacob Smyth + Harrison Lynch (cox)
Coached by: Josh Wedlake & Robin Crooks
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
Crew
#1
GLDW
Truman Boughey (stroke), Mathew Tetley, Callum Parkes, Oliver Mallinson, Nate Stainton, Jamie Young, Jack Appleyard, Ben Harte + James MacKenzie (cox)
Coached by: Lorraine Murray
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
Crew
#1
HAMB
Cameron Gribbon (stroke), John Clout, Eli Mossop, James Keeling, Quinn Tupaea, Matthew Kemp, Lee Oldfield, Joshua Hill + Hayden Shaw (cox)
- Click to expand crew ⇨
HAMB
HAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
HKIC
Matthew Broadbent (stroke), Keiran Wallace-Hunter, Owen Gruythuysen, James McDuff, Marc McDermott, Grech Conroy, Declan Tully, Scott McDermott + Emilia Richards (cox)
Coached by: Campbell Clayton-Greene
- Click to expand crew ⇨
HKIC
HKIC
Waikato
Waikato
Crew
#1
MERC
Jimmy Cleaver (stroke), Alex McRobbie, Dylan Davis, Tu'a Fakava, Ben Kelway, John Lidgett, Daniel Barron, Murphy Waters + Regan Hull (cox)
Coached by: Jim Matchett
- Click to expand crew ⇨
MERC
MERC
Auckland
Auckland
Crew
#11
NSHC
Jacob Jones (stroke), Conrad Luka, Baxter Holgate-Simpson, Samuel Jones, Harry Collard, Kip Watson, Jack Taylor, Ben Jury + Kyle Rawlings (cox)
Coached by: Antony Zouch
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
Crew
#1
ONSL
Dominic McCann (stroke), Aidan Roberts, Matthew Johnson, Severne Dawson, Jamie Hindle-Daniels, Glen Matthew Gawe, Jack Kovacs, Dylon van der Vental + James Marston (cox)
Coached by: Hamish Mitchell
- Click to expand crew ⇨
ONSL
ONSL
Wellington
Wellington
Crew
#11
SGEC
Patrick Yin (stroke), Jack MacDonald, Ben Wight, Angus Wilson, Harry Newbury-Lee, Jackson Driver, Thomas Stuart, Daniel Pickles + Emily Wagstaff (cox)
Coached by: Mark Clemo
- Click to expand crew ⇨
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
Crew
#11
SHAK
Sean Paget (stroke), Finn Lawson, George Hyslop, Henry Bell, Henry Hyslop, Ben Faitasi, Sebastian Serrano-Valladares, Tom Newton + Ben Tyson (cox)
- Click to expand crew ⇨
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
Crew
#12
SHAK
Tim Everitt (stroke), James Fitz-Gerald, Tim Edwards, Daniel McGill, William Swan, Hunter Zwanns, Jack Fordham, Jerome Corbett + Massimo Nicholas (cox)
Coached by: Chris Klaassen
- Click to expand crew ⇨
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
Crew
#1
SKEC
Ethan Blight (stroke), Sam Morrow, Ollie Strang, Harry Ramakers, Nicholas Lyon-Ramsdale, Thomas Brenton-Rule, Tom Mills, Joshua Grant + Samuel Ingleton (cox)
Coached by: Carl Vincent
- Click to expand crew ⇨
SKEC
SKEC
Auckland
Auckland
Crew
#2
SKEC
William Luxon (stroke), Vanya Kroon, Finn Harris, Callum McOmish, Sam Windross, Tom Lott, Bill Yang, Ethan Jupe + Sam Russell (cox)
Coached by: Carl Vincent
- Click to expand crew ⇨
SKEC
SKEC
Auckland
Auckland
Crew
#1
STAC
Harry Beasley (stroke), Fergus Murray, Sam Isbister, Connor Moore, Ben Strowger-Turnock, Cameron Clark, Oliver Paotonu, Thomas Bramley + Liam Stevens (cox)
Coached by: Vanessa Harvey
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
Crew
#1
TAKA
Sam Kingdom (stroke), Xavier Rangiwai, Jack Bisset, Troy Peffers, Tom Parkin, Rueben King, Luke Penfold, Dougal Burden + James Malone (cox)
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
Crew
#2
TAKA
Alfred Dennis (stroke), Toby Porterday, Luis Thomsen, Timothy Lunt, Nikita Podkorytov, Tom Blathwayt, Hugh Barker, Jost Claassen + Adam Brand (cox)
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
Crew
#11
TGAC
Tiaan Rhind (stroke), Anthony Fraser, Jordan Rupe, Daniel Tomlinson, Joshua Whimp, Joshua Percy, Cameron Rose, Jack Jones + Gavin Thompson (cox)
Coached by: Cullam Davie
- Click to expand crew ⇨
TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Bay of Plenty
Crew
#75
TGAC
Callum Aubrey (stroke), Elliot Janissen, Ryan Young, Taine McLeod, James Hwang, James Scott, Lachlan Meehan, Joshua Aubrey + Robbie Street (cox)
Coached by: AQUI
- Click to expand crew ⇨
TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Bay of Plenty
Crew
#1
WANC
Daniel Davy (stroke), Jonathan Dejongh, Matthew Lu, Joseph Hazelhurst, Garth Gaskell, Finn Wilsher, Bradley Sanson, Sean Tweeddale + Elin Cao (cox)
Coached by: Tony Upchurch
- Click to expand crew ⇨
WANC
WANC
Whanganui
Whanganui
Crew
#21
WESC
Brock Mills (stroke), Emile Commarieu, George Cory-Darroch, Benjamin Pendreigh, Toffer Espinosa, Jack Breen, Ryan Patten, Liam O'Brien + Daniel Nihotte (cox)
Coached by: STPA
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#31
WESC
Devon Dudding (stroke), Nathan Phillips, Jack Casey-Pickering, Cole Brann, Mark Lawrence, Vasya Nazaroff, Callum Pratt, Mikaere Wiki + Joseph McNamara (cox)
Coached by: MTAL
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Social