Event Sponsor
Entrants list: Cambridge Town Cup
This is the list of the entrants at the regatta (filtered, as below).
The entrants for each event are displayed in alphabetical order by entity code.
Events with no entrants are skipped.
click a filter below to remove it
Crew
#1
AKGC
Mitchell Courtney (stroke), John Burford, Matt MacDonald, Adam Clark, Max Cooper, Iden Schumann, Leo Kirk, Cam Finlay + Matt Wylie (cox)
- Click to expand crew ⇨
AKGC
AKGC
Auckland
Auckland
Crew
#1
AWGC
Nathan Luff (stroke), Matthew Wright, Guy Thomson, Jake Visser, Liam O'Leary, Tom Gibson, Brodie Manson, Jacob Groves + Logan Campbell (cox)
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
Crew
#1
GLDW
Brodie Green (stroke), Peter Goldstone, Jules Courtine, Callum Parkes, Blake Kayser, Truman Boughey, Scott Keats, Ben Harte + Thomas Callaghan (cox)
Coached by: Alex Dawson
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
Crew
#1
HAMB
Josh Gaylor (stroke), Lucas Clarke, Ruben Houghton, Matthew Handford, Patrick McCurran, Connor Loomans, Alex Parton, Shokei Leger + Hayden Shaw (cox)
- Click to expand crew ⇨
HAMB
HAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#2
HAMB
Johan Pio (stroke), Cameron Steedman, Kobi Abrahamson, Sam Pene, Hadleigh Morgan, Jack Clough, Marc Burkhart, Nick Gaylor + Ryan Slight (cox)
- Click to expand crew ⇨
HAMB
HAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
KICC
Adam Drake (stroke), Oliver Maclean, Tom Weatherall, Ben Wright, Stuart Ogilvie, Charles Reeves, Te Ariki Stevenson, Henry Syme + Samuel Thode (cox)
Coached by: Leith Menzies & Conor Burns
- Click to expand crew ⇨
KICC
KICC
Auckland
Auckland
Crew
#1
MERC
Michael Kerr (stroke), Tyrin Poutai, Caleb Speck, Tonga Liuaki, Alex Nota, Conor Mulcahy, Cain Young, Zack Harris + Sarah Nota (cox)
Coached by: Mike Ruiterman
- Click to expand crew ⇨
MERC
MERC
Auckland
Auckland
Crew
#11
NSHC
James Brake (stroke), Mathew Barry, Hugo Verdonk, Mitchell Hazelhurst, Kelby Cai, Liam Pugh, Jared Greenfield, Campbell Teixeira + Dylan Whale (cox)
Coached by: Terry Zouch & Mike Stanley
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
Crew
#1
ONSL
Joshua McKone (stroke), David Hack, Louis Bugaud, Allister Grange, Sam Plummer, Severne Dawson, Tim Loretto, Cameron Edwards + Jess Holland (cox)
Coached by: Catherine Duffin & Hamish Mitchell
- Click to expand crew ⇨
ONSL
ONSL
Wellington
Wellington
Crew
#11
SHAK
Nick Brokenshire (stroke), Thomas Polo, Luke Simonsen, Davian Beckham, Damon Abraham, Mitchell Stone, Conor Nelson, Chris Brokenshire + Ben Tyson (cox)
- Click to expand crew ⇨
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
Crew
#12
SHAK
Nicholas Hancock (stroke), Henry Lynch, George Hyslop, Joseph Faitasi, Sasha Rowell, Zoran Sulenta, Hamish Blackhall, Thomas Denham + Ryan Olsen (cox)
- Click to expand crew ⇨
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
Crew
#1
SPCC
Connor Gordon (stroke), Cameron Smale, Tom Wilson, Angus Kelly, Rudi Grace, Hamish Haycock, Nick Winkelman, James Kenna + Jimmy Christey (cox)
- Click to expand crew ⇨
SPCC
SPCC
Waikato
Waikato
Crew
#1
STAC
Tristan Cotter (stroke), Joshua Michael, Sam Wilkins, Thomas Cummack, James Nicholas, Lucas Toovey, George McIntyre, Matthew Belworthy + James Budge (cox)
Coached by: Ray Hamilton & Kerry Wilkins
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
Crew
#1
TAKA
George Russell (stroke), Finn Hunter, Xavier Harnett, Jack Hanning, Jack Cantrell, Peter Eissing, Luke Thomas, Finn Bailey + Thomas Plummer (cox)
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
Crew
#11
TGAC
Davis Simanu (stroke), Angus Murray, Justin Howard, Bryn Wilson, Keegan Rhind, Daniel Tomlinson, Jordan Rupe, Jacob West + Ryan Dixon (cox)
Coached by: Brendan Cullum & Ryan Megson
- Click to expand crew ⇨
TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Bay of Plenty
Crew
#12
TGAC
Dominic Rogerson (stroke), Nathan Perry, Darren Barnard, James Bos, Joshua Whimp, Andrew Park, Anthony Fraser, Jack Jones + Jayden Tod (cox)
Coached by: Brendan Cullum & Ryan Megson
- Click to expand crew ⇨
TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Bay of Plenty
Crew
#75
TGAC
Callum Aubrey (stroke), Elliot Janissen, Ryan Young, Taine McLeod, James Hwang, James Scott, Lachlan Meehan, Joshua Aubrey + Robbie Street (cox)
Coached by: AQUI
- Click to expand crew ⇨
TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Bay of Plenty
Crew
#1
WANC
Hugo Bidwill (stroke), Jack McCrea, Finley Harrison, Thomas Sutherland, Dominic Clark, Ryan Topham, Sam Redmayne, Matthew Brok + Cameron Edge (cox)
Coached by: Pat Spriggens
- Click to expand crew ⇨
WANC
WANC
Whanganui
Whanganui
Crew
#21
WESC
Matte Srhoj (stroke), Charlie MacDonnell, Rory Baker, Caleb Dallow, Joshua Shields, Matthew Whitehead, Matthew Bluck, David Dryland + Jack Baird (cox)
Coached by: STPA
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#1
WKOC
Ben Stephens (stroke), Zachary Stephens, Michael Lamb, Oscar van Duin, Jarod Fleming, Leroy Neels, Damon Lovell, Joshua Burgess + Cameron Stevens (cox)
Coached by: Ross Tong
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
Crew
#1
WTMC
Sam Dobrec (stroke), Jack Wilson, Suave Pilisi, Liam Povey, Josh Hill, Oliver Coc-Kroft, Josh Campion, Alasdair Rae + Sam Fletcher (cox)
Coached by: Brian Hawthorne & Michael Hawthorne
- Click to expand crew ⇨
WTMC
WTMC
Auckland
Auckland
Social