Event Sponsor
Entrants list: Cambridge Town Cup
This is the list of the entrants at the regatta (filtered, as below).
The entrants for each event are displayed in alphabetical order by entity code.
Events with no entrants are skipped.
click a filter below to remove it
Crew
#2
AKLC
Coached by: Julian Foulkes & Ryan Darby
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
Crew
#1
AWGC
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
Crew
#1
BPCC
Coached by: Laura Bonney
- Click to expand crew ⇨
BPCC
BPCC
Bay of Plenty
Bay of Plenty
Crew
#21
CAMC
Coached by: Janey Wackrow & Nikki McLellan
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
Crew
#1
EDWT
Coached by: Allan Vester
- Click to expand crew ⇨
EDWT
EDWT
Auckland
Auckland
Crew
#1
EGGS
- Click to expand crew ⇨
EGGS
EGGS
Auckland
Auckland
Crew
#1
GISC
Coached by: Glenn Barwick & Matt Rickard
- Click to expand crew ⇨
GISC
GISC
East Coast
East Coast
Crew
#1
HAMC
Coached by: Michael Hanright
- Click to expand crew ⇨
HAMC
HAMC
Waikato
Waikato
Crew
#11
HAMC
- Click to expand crew ⇨
HAMC
HAMC
Waikato
Waikato
Crew
#12
HAMC
- Click to expand crew ⇨
HAMC
HAMC
Waikato
Waikato
Crew
#21
HAMC
Coached by: Brent Whiting
- Click to expand crew ⇨
HAMC
HAMC
Waikato
Waikato
Crew
#1
HAMG
- Click to expand crew ⇨
HAMG
HAMG
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
HWBC
Coached by: Cedric Bayly
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
Crew
#2
HWBC
Coached by: Cedric Bayly
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
Crew
#1
NSHC
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
Crew
#21
NSHC
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
Crew
#2
ONSL
Coached by: Florence Blair
- Click to expand crew ⇨
ONSL
ONSL
Wellington
Wellington
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
Crew
#2
PETC
Coached by: Andrew Bird
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
Crew
#1
PORC
Coached by: L O'connell
- Click to expand crew ⇨
PORC
PORC
Wellington
Wellington
Crew
#2
PORC
Summer Mulligan (stroke), Emma Ruwhiu, Anna Macquarrie, Shania Tawhiwhirangi-Perry + Zoe Bagnall (cox)
Coached by: L O'connell
- Click to expand crew ⇨
PORC
PORC
Wellington
Wellington
Crew
#1
SAMU
Coached by: David Carr-Smith
- Click to expand crew ⇨
SAMU
SAMU
Wellington
Wellington
Crew
#11
SGEC
Coached by: Keith Hibbert
- Click to expand crew ⇨
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
Crew
#21
TGAC
Coached by: Craig Bocock & Toby Patton
- Click to expand crew ⇨
TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Bay of Plenty
Crew
#75
TGAC
Coached by: AQUI
- Click to expand crew ⇨
TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Bay of Plenty
Crew
#3
WELC
Coached by: Nina Brown & Laws Lawson
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
Crew
#1
WESC
Coached by: Tony Burns
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#2
WESC
Coached by: Tony Burns
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#11
WESC
Coached by: Aimee Pink
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#12
WESC
Mary Lotoa (stroke), Dominique Koloamatangi, Lily-Portia McLaughlin, Anna Carman + Gemma Lynex (cox)
Coached by: Aimee Pink
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#1
WKOC
Coached by: WKDS
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
Social