Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Cambridge Town Cup
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Norm Charlton & Odette Sceats
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Sarah Somerville (stroke), Jackie Gowler, Heather Gee-Taylor, Bayley MacDonald + Savanna Gaskell (cox)
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Duncan Bydeley
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Grace Bassett (stroke), Bridget Morshead, Hannah Bailey, Chloe Harrison + Tyla Jansen van Nieuwenhuizen (cox)
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Norm Charlton & Odette Sceats
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Norm Charlton & Odette Sceats
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Duncan Bydeley
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Rob Holmes
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Peter Moody & Ron Neighbour
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
Coached by: Ian Brider
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Sarah Somerville (stroke), Jackie Gowler, Heather Gee-Taylor, Bayley MacDonald + Savanna Gaskell (cox)
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#31
CAMB
Coached by: Neil Gibb & Neil Saxton
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Barbara Fenner & Sachin Arulambalam
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Grace Bassett (stroke), Bridget Morshead, Hannah Bailey, Chloe Harrison + Tyla Jansen van Nieuwenhuizen (cox)
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Norm Charlton & Odette Sceats
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#2
EGGS
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Kate Gower-James (stroke), Kiriana Houltham, Charlotte Beavis, Anna Pattison + Anna Gower-James (cox)
Coached by: Jackie Abraham
|
Social