Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Cambridge Town Cup
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
||||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#31
CAMB
Coached by: Neil Gibb & Neil Saxton
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O Neil
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: MTAL
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: Aimee Pink
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Glenn Barwick & Matt Rickard
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Jackie Abraham
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#12
SGEC
Coached by: Jason Oswald-Paris & Keith Hibberd
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Victoria Press
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#11
HAMC
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
Coached by: Gus Berghan
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Ross Webb & Rohan Condon
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Jackie Abraham
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#12
SGEC
Coached by: Jason Oswald-Paris & Keith Hibberd
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
Coached by: Peter Moody & Ron Neighbour
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Norm Charlton & Odette Sceats
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Rob Holmes
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: David Carr-Smith
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: MTAL
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
Coached by: Gus Berghan
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#3
COMC
Coached by: Hayden Shaw
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Duncan Bydeley
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Laura Bonney
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Alan Greer
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Ross Webb & Rohan Condon
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#13
SGEC
Coached by: Jason Oswald-Paris & Keith Hibberd
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Barbara Fenner & Sachin Arulambalam
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#41
NSHC
Coached by: Rob Ansell
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Kim O'neill & Harry O'neill
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#3
EGGS
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Glenn Barwick & Matt Rickard
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Peter Moody & Ron Neighbour
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Ross Webb & Rohan Condon
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#32
CAMB
Coached by: Neil Gibb & Neil Saxton
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#11
SGEC
Coached by: Jason Oswald-Paris & Keith Hibberd
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#31
CAMB
Coached by: Neil Gibb & Neil Saxton
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#11
HAMC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Rohan Condon & Ross Webb
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Simon Koller
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Barbara Fenner & Sachin Arulambalam
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
||||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O Neil
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Victoria Press
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Sophie Cunningham
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#2
SAMU
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
|
Social