Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Cambridge Town Cup
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: WKDS
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Cedric Bayly
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#11
HAMC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Glenn Barwick & Matt Rickard
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Janey Wackrow & Nikki McLellan
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Julian Foulkes & Ryan Darby
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#11
SGEC
Coached by: Keith Hibbert
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Janey Wackrow & Nikki McLellan
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Laura Bonney
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#12
WESC
Mary Lotoa (stroke), Dominique Koloamatangi, Lily-Portia McLaughlin, Anna Carman + Gemma Lynex (cox)
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Florence Blair
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Nina Brown & Laws Lawson
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Michael Hanright
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#11
SGEC
Coached by: Keith Hibbert
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Glenn Barwick & Matt Rickard
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#21
NSHC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#21
HAMC
Coached by: Brent Whiting
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Tony Burns
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Cedric Bayly
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#75
TGAC
Coached by: AQUI
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: David Carr-Smith
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: WKDS
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Cedric Bayly
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Tony Burns
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Craig Bocock & Toby Patton
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: L O'connell
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Coached by: Allan Vester
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#11
HAMC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Julian Foulkes & Ryan Darby
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#12
HAMC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Summer Mulligan (stroke), Emma Ruwhiu, Anna Macquarrie, Shania Tawhiwhirangi-Perry + Zoe Bagnall (cox)
Coached by: L O'connell
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
Social