Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Cambridge Town Cup
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Johann Einarsson (stroke), Jean-Francois Matter, Charles Hosking, Bevan Redpath + Jacqueline Abbot (cox)
Coached by: Diana Hatwell
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#41
NSHC
Coached by: Rob Ansell
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Jonathan Brown
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Henry Horwood Verstappen (stroke), Harrison Stroud, Andrew Loveard, Jeremy Lee + Matthew Chang (cox)
Coached by: James Entwisle
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Jack Woodbury & Izzy Paul
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#32
WESC
Coached by: MTAL
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Norm Charlton
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Roselle Magon
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Jason Theobald
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Tim Palmer
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Campbell Clayton-Greene
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Callum Mill & Henry Poor
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#11
SHAK
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#31
CAMB
Coached by: Selwyn Cleland
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#11
NSHC
Coached by: Terry Zouch & Kyle Battersby
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Roger Giese
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Craig Hawthorne & Michael Hawthorne
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#4
HAMB
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#31
HAMC
Coached by: Ryan Wild
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#12
SHAK
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMB
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: MTAL
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Dave Hanley
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Alex Dawson & Lorraine Murray
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Tina Manker & Conor Mercer
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Hamish Ramsay
|
Social