Event Sponsor
Entrants list: Christmas Regatta
This is the list of the entrants at the regatta (filtered, as below).
The entrants for each event are displayed in alphabetical order by entity code.
Events with no entrants are skipped.
click a filter below to remove it
Crew
#1
AKLC
James Martin (stroke), Danyon Harris, Thomas Duffett, Matt Gruiters, Jack Quinn, Douglas Grant, Scott Alderson, Christopher Hanne + Hannah Worth (cox)
Coached by: Harman Ward
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
Crew
#11
AKLC
Joseph Watson (stroke), Josh Purdon, Nick Brokenshire, Henry Hyslop, Vedran Ilich, James Fitz-Gerald, Nicholas Hancock, Chris Brokenshire + Ben Tyson (cox)
Coached by: G. Reid
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
Crew
#1
AWGC
Hamish Maxwell (stroke), Jack Hughes, Harry Lillington, Jack van Bussel, Adrian van Bussel, Tom Gibson, Zac Visser, Brodie Manson + Ella Wilsher (cox)
- Click to expand crew ⇨
AWGC
AWGC
Whanganui
Whanganui
Crew
#21
CAMC
Benjamin Johnson (stroke), Samuel Mason, Angus Hayward, Xavier Lynch, Joshua Storey, Matthew Butler, Lachlan McKinnon, Jacob Smyth + Harrison Lynch (cox)
Coached by: Josh Wedlake
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
Crew
#1
HWBC
Henry Nash (stroke), Jack Stone, Matthew Rennie, Angus Lindsay, Duncan McCrory, Alistair Wilson, John Black, Tristan Gregory-Hunt + Toby Aspden (cox)
Coached by: Doc McDonald & Jock MacKintosh
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
Crew
#1
NSHC
Oliver Howard (stroke), Matthew Cole, Doug Cryer, Patrick Davenport, Dion Lee, Cameron Elliott, Tom Layburn, Ben Partridge + Timothy Zouch (cox)
Coached by: Mat Jensen & Barrie Mabbott
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
Crew
#1
PET*
Troix Kokich (stroke), Paul Moreno, Connor Burns, Tom Sparks, Joshua Roche, Nick Maher, Simon Riquelme, Tom Walsh + Niamey Izzett (cox)
Composite crew. Coached by: Nick Tonkin
- Click to expand crew ⇨
PET*
PET*
Wellington
Wellington
Crew
#1
ROT*
Joseph Williams (stroke), Andre Lelievre, Fergus Janissen, Lewis Morrell, Tony Chapman, Sheldon Noyce, Cole Starling, Jack Gilpin + Isabella Berney (cox)
Composite crew.
- Click to expand crew ⇨
ROT*
ROT*
Bay of Plenty
Bay of Plenty
Crew
#1
SSAX
Pasha Bevan (stroke), Reece Boltman, Clinton Boltman, Thomas Barnes, Oliver MacKay, Jackson Kench, Matthew Eaton, Oliver Hall + Nathan Richards (cox)
Coached by: David Jennings
- Click to expand crew ⇨
SSAX
SSAX
non-NZ
non-NZ
Crew
#2
SSAX
Cameron Devadason (stroke), Fergus Ellis, Tim Baker, Angus Morrison, Harrison Waterworth, Max Sinclair, Hugo MacTier, Hamish Snodgrass + Tim Morrison (cox)
Coached by: Blair Jenkins
- Click to expand crew ⇨
SSAX
SSAX
non-NZ
non-NZ
Crew
#1
STAC
Henry Horwood Verstappen (stroke), James Nicholas, Zach Hough, Zane Goggin, Jack Allen-Russell, David Ash, Peter Te Paa, Cam Hall + Theo Barber (cox)
Coached by: Kerry Wilkins
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
Crew
#1
TGAC
Daniel Tomlinson (stroke), Elliot Janissen, James Scott, John Hunt, Jordan Rupe, Joshua Percy, Nathan Perry, Tiaan Rhind + Cameron Hodges-Ginns (cox)
- Click to expand crew ⇨
TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Bay of Plenty
Crew
#1
TSCX
Joe Skuse (stroke), Flynn Kilby, George Finlayson, Cameron Butler, Matthew Hammond, Daniel Morgan, Campbell Moore, Matthew Grant + Jack Paterson (cox)
Coached by: Kurtis Thomas
- Click to expand crew ⇨
TSCX
TSCX
non-NZ
non-NZ
Crew
#2
TSCX
Arran Thomson (stroke), James MacLennan, Nicholas McGeogh, Elliot Stewart, Lachlan Hird, Matthew Zylstra, Jack Message, Charles Jeavons-Fellows + James Lloyd (cox)
Coached by: Kurtis Thomas
- Click to expand crew ⇨
TSCX
TSCX
non-NZ
non-NZ
Crew
#1
WESC
Sam Page (stroke), Harry Waalkens, Jacob Sodo, Grayson Dauphin, Ethan Horne, Hamish Horne, Kieran McLean, James Bradshaw + Dylan Dodds (cox)
Coached by: Keith Page
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Social