Event Sponsor
Entrants list: Christmas Regatta
This is the list of the entrants at the regatta (filtered, as below).
The entrants for each event are displayed in alphabetical order by entity code.
Events with no entrants are skipped.
click a filter below to remove it
Crew
#1
AKGC
Xavier Coulter (stroke), Cam Finlay, Harry Numans, Thomas Overy, Findlay Carter, Max MacCormick, Timothy Hughes, Dulara Welaratne + Henry Briggs (cox)
- Click to expand crew ⇨
AKGC
AKGC
Auckland
Auckland
Crew
#2
AKGC
- Click to expand crew ⇨
AKGC
AKGC
Auckland
Auckland
Crew
#11
AKLC
George Hyslop (stroke), Finn Lawson, Henry Hyslop, Vedran Ilich, Theo Wright, Sean Paget, Josh Purdon, Tom Newton + Ryan Olsen (cox)
Coached by: G. Reid
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
Crew
#21
CAMC
Oliver Anselmi (stroke), Joshua Storey, Samuel Williams, Xavier Lynch, Angus Hayward, Reuben van Dalen, Samuel Mason, Jacob Smyth + Harrison Lynch (cox)
Coached by: Josh Wedlake
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
Crew
#1
HAMB
Flynn Watson (stroke), James Keeling, Campbell Crouch, Mark Christopher, Joshua Davis, David Wynne-Jones, Caleb Muntz, Harry Dawson + Joel Dowden (cox)
- Click to expand crew ⇨
HAMB
HAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
HWBC
Josh Nichol (stroke), Jasper Blokker, Joel Engelke, Connor Gibson, Fergus Ritchie, Adam Vanderpeet, Harry Roberts, Liam Vogelaar + Connor Molloy (cox)
Coached by: Doc McDonald & Jock MacKintosh
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
Crew
#1
KIC*
James Hall (stroke), Daniel Williamson, Sam Cummins, Lachlan Cook, Hunter Gaze, Grayson Gaze, Samuel Ludbrook, Sam Lowe + Hunter Coldham (cox)
Composite crew. Coached by: Nick Lloyd & Conor Burns
- Click to expand crew ⇨
KIC*
KIC*
Auckland
Auckland
Crew
#1
SGEC
Finlay Watson (stroke), Sebastien Sachse-Nodder, Archie Porteous, Martin Jonkers, Daniel Cass Galvez, William Heaps, Conor Campbell, Caelan MacDonald + Meg Rolton (cox)
Coached by: GLDW
- Click to expand crew ⇨
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
Crew
#1
SKEC
Tom Mills (stroke), Ollie Strang, Matt Kelly, Ethan Blight, Joshua Grant, Finn Harris, Richard Bluck, Sam Morrow + Samuel Ingleton (cox)
Coached by: Carl Vincent & Ben Hammond
- Click to expand crew ⇨
SKEC
SKEC
Auckland
Auckland
Crew
#1
STAC
Harry Beasley (stroke), Fergus Murray, Andrew Loveard, Connor Moore, Lucas Toovey, Ben Strowger-Turnock, Matthew Johnson, Thomas Bramley + Liam Stevens (cox)
Coached by: Kerry Wilkins
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
Crew
#1
TGAC
Sam Oliver (stroke), Christian Vujnovich, Liam Brown, Ben Abbiss, Marshal Rongo, Richard Harris, Ben Olsson, Kody Gorst + Miller Hann (cox)
- Click to expand crew ⇨
TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Bay of Plenty
Crew
#2
TGAC
Joshua Percy (stroke), Jordan Rupe, Elliot Janissen, James Scott, Daniel Tomlinson, Tiaan Rhind, Anthony Fraser, John Hunt + Isabella Berney (cox)
Coached by: Brendan Cullum
- Click to expand crew ⇨
TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Bay of Plenty
Crew
#11
WTLB
Jacob Jones (stroke), Samuel Jones, Baxter Holgate-Simpson, Ben Jury, Angus Shotter, Blake Bradshaw, Kip Watson, Hunter Pethers-Boak + Gene Offwood (cox)
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
Social