Event Sponsor
Entrants list: Christmas Regatta
This is the list of the entrants at the regatta (filtered, as below).
The entrants for each event are displayed in alphabetical order by entity code.
Events with no entrants are skipped.
click a filter below to remove it
Crew
#1
AKGC
Lukas Hakansson (stroke), Jack Ready, Dan Young, Theo Lotu-I'iga, Bruce Xie, Flynn McLatchie, Hasthika Abeyratne, Benjamin Scott + Henry Briggs (cox)
- Click to expand crew ⇨
AKGC
AKGC
Auckland
Auckland
Crew
#2
AKGC
Austin Carter (stroke), Jason Heath, Fergus Matla, Miller Hawkesby, Hugh Marshall, Angus Chisholm, Sam Sutcliffe, Josh Abobo + Sam Botting (cox)
- Click to expand crew ⇨
AKGC
AKGC
Auckland
Auckland
Crew
#11
AKLC
Theo Wright (stroke), Tim Farrell, Luca Kirwan, Liam Zinzley, Lawerence Foliaki, Cairo Taupo, Connor Doyle, William Christie + Massimo Nicholas (cox)
Coached by: M. O'Brien
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
Crew
#12
AKLC
Michael Braem (stroke), Tanner Butler, Peter Nola, Brad Doyle, Logan Caldwell, Connor Ryan, Sam McManus, Hamish Finlay + Louis Wall (cox)
Coached by: A. Dawson & T. Dolan
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
Crew
#1
HAMB
Liam Curran (stroke), Matthew Humphrey, Roberto Cerezo, Simeon Kahuroa, George Gann, Ben Needham, Max Stephens, Andrew Isaac + Thomas Karaitiana-Hay (cox)
- Click to expand crew ⇨
HAMB
HAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
HKIC
Nikora Derby (stroke), Robert Spencer, Eric Gruythuysen, Khyah Crooks, Trevor Kruger, Eddie Richards, Jack Leonard, Slade Jamieson + Annabelle Prescott (cox)
Coached by: Martin Simoncelli & Bert Gruythuysen
- Click to expand crew ⇨
HKIC
HKIC
Waikato
Waikato
Crew
#1
SGEC
Edward Blair (stroke), Shaun Howard, Adam Jonkers, Sean Fraser, Jaden Zeng, Benjamin Hawkins, Charlie Devlin, Max Young + Pranesh Patel (cox)
Coached by: GLDW
- Click to expand crew ⇨
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
Crew
#1
SKEC
Ben Franich (stroke), Bronson Gleye, Cameron Church, Dylan Bartholomew, Lachie Harvey, Josh Pearce, Nikki Christian, Tristan Robinson + Thom Pettit (cox)
Coached by: Chris Goudie
- Click to expand crew ⇨
SKEC
SKEC
Auckland
Auckland
Crew
#1
STAC
Hugo Hibbert (stroke), Felix Lowndes, Will Hausmann, Ben McHardy, Mackenzie Horwood-Verstappen, James Dunne, Alex Laurenson, Caleb Meijer + Ethan Sampson (cox)
Coached by: Jack Perkins & Robbie Sampson
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
Crew
#1
TGAC
Cameron Hodges-Ginns (stroke), Angus Young, Ryan Hart, Kyle Fogarty-Anderson, Marshal Rongo, Ryan Dixon, George Griffin, Miller Hann + Luca Harris (cox)
- Click to expand crew ⇨
- Scratched entry
TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Bay of Plenty
Crew
#1
TSCX
Arran Thomson (stroke), James MacLennan, Nicholas McGeogh, Lachlan Hird, Elliot Stewart, Matthew Zylstra, Jack Message, Charles Jeavons-Fellows + James Lloyd (cox)
Coached by: Kurtis Thomas
- Click to expand crew ⇨
TSCX
TSCX
non-NZ
non-NZ
Crew
#1
WELC
Joshua Rowan (stroke), Dominic Bell, James Fitzgerald, Liam McAree, Matthew Mulitalo, Connor Wanden, Liam Todd, Lawrence Birch + Oliver McGill (cox)
Coached by: Ceri Armit
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
Crew
#2
WELC
David Burnett (stroke), Joel Rihari Watene, Alex McVicker, Matthew Davies, Keir Thompson, Carl Jeffries, Daniel Lyttle, Daniel Benton + Charlotte Waghorn (cox)
Coached by: Chris Jones
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
Crew
#21
WESC
Josh Vogels (stroke), Tom Russell, Cameron Patten, Scott Simmons, Max Eversden, Sean McHugh, Jack Hollings, Tom MacFarlane + Benedict Sheehan (cox)
Coached by: STPA
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#31
WESC
Ali Abbaspour-Mojdehi (stroke), Lachlan Pearce, Jesse Homer-Pilcher, Lewis Brown, Anton Waldmann, Bede Aitu, Nero Asher, Stephen Stuart + Hugo Young (cox)
Coached by: Will Maling & Jacob Merwood
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#32
WESC
Daniel Fraser (stroke), Hasan Pathan, Germain Hellriegel-White, Marcus Winter, Max Dunshea, Mitchell Shaw-Lewis, Luca Dombroski-Anderson, James Li + Issac Young-Montgomerie (cox)
Coached by: Will Maling & Jacob Merwood
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#11
WTLB
Ryan Morrow (stroke), Ben Fullam, Sam Lecocq, Harrison Goodall, Nelson Pinder, Felix-Foxx Burnell, Lucas Rawlings, Jaxon Langley + Awni Barmada (cox)
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched pre-regatta, after entries closed.
Social