Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Christmas Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Kerry Wilkins
|
|||
Entity
KIC*
KIC*
Auckland |
Crew
#3
KIC*
Composite crew. Coached by: Nick Lloyd
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Lucas Toovey (stroke), Ben Strowger-Turnock, Matthew Johnson, Thomas Bramley + Cameron Cunningham (cox)
Coached by: Kerry Wilkins
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Tyler Scott & David Lindstrom
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#4
KICC
Coached by: Nick Lloyd
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: GLDW
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Jack Stevens
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Megan Liddy
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Carl Vincent & Ben Hammond
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Callum Mowat (stroke), Brierly Dudding, Kieran Ngatai, Hans Casper Leonhard Seier + Fergus Bremner (cox)
Coached by: Adrian Webster
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#11
WTLB
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Brian Hawthorne & Craig Hawthorne
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jason Williams
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KIC*
KIC*
Auckland |
Crew
#3
KIC*
Composite crew. Coached by: Nick Lloyd
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Jack Stevens
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Carl Vincent & Ben Hammond
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Melanie Schroeder & Jonathon Ross
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: Callum Ross
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Jack Stevens
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#11
WTLB
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Jamie Hindle-Daniels (stroke), Jack Kovacs, Alick McCalman, Dylon van der Vental + James Marston (cox)
Coached by: Michael Berry & Tina Manker
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Michael Power
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Kerry Wilkins
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#4
KICC
Coached by: Nick Lloyd
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock MacKintosh
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Josh Wedlake
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
Coached by: Tyler Scott & David Lindstrom
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Tyler Scott & David Lindstrom
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Brian Hawthorne & Craig Hawthorne
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jason Williams
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
Coached by: Martin Simoncelli & Andrew Gordon
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Nigel Badderley
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Ben Slater (stroke), Matthew Darby, Sebastian Osses-Purin, Jethro Magsalay-Downie + Isaac Gilbert (cox)
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Lucas Toovey (stroke), Ben Strowger-Turnock, Matthew Johnson, Thomas Bramley + Cameron Cunningham (cox)
Coached by: Kerry Wilkins
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Megan Liddy
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Callum Mowat (stroke), Brierly Dudding, Kieran Ngatai, Hans Casper Leonhard Seier + Fergus Bremner (cox)
Coached by: Adrian Webster
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#11
AKLC
Coached by: G. Reid
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Mark Clemo & Jack Quinn
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
|
Social