Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Christmas Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Stella Clayton-Greene (stroke), Zoe Johnston, Sophie Mischefski, Gabrielle Leonard-Hansby + Annabelle Prescott (cox)
Coached by: Martin Simoncelli & Campbell Clayton-Greene
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Grant Clearwater
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Kim O'Neill & Craig Taylor
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Shawn McManus & Lucy McLeod
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps & Florian Schad
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Geoff Perry & Mike Harrison
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Kylie Johnson
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Tufi Sele & Jakob Scotts-Bahle
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#3
WLGC
Coached by: Shawn McManus & Lucy McLeod
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Janey Wackrow & Ellie Dowse
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Florence Barbalich (stroke), Courtney King, Alexandra Talbot, Francesca Kraayvanger + Evie Bond (cox)
Coached by: Rachel Gamble Flint & Catherine Duffin
|
|||
Entity
NSH*
NSH*
Auckland |
Crew
#1
NSH*
Composite crew. Coached by: Craig Smith
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
CMLC
CMLC
non-NZ |
Crew
#1
CMLC
Coached by: Peter Toon
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Clive Steenson
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Bradyn Watson & Tom Moore
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Dylan Swain
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Michael Hawthorne
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Janey Wackrow & Ellie Dowse
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#21
WKOC
Coached by: Scott Wilson
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb & Michael Harrison
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
Eleanor Griffiths (stroke), Claudia Lamberton, Rhianna Waller, Alexandra Cox + Valentina Rosenbaum Raynish (cox)
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Kirsty Back & David Lindstrom
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
Coached by: Martin Simoncelli & Campbell Clayton-Greene
|
Social