Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Christmas Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#11
HAMC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Norm Charlton
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Geoff Perry & Sophie Wilson
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
Madeleine Wilson (stroke), Georgia Gregory, Eleanor Bonetti, Amelia Blamey + Ariella Rosenbaum-Raynish (cox)
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#2
WTLG
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: GLDW
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Geoff Perry & Sophie Wilson
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Norm Charlton
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#3
WTLG
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#3
BARA
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Brian Hawthorne
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Kim O'Neill & Craig Taylor
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#11
HAMC
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#2
WTLG
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#2
BARA
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Mike Ruiterman
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Ray Hamilton
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb & Michael Harrison
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#2
SKEC
Coached by: Geoff Perry & Sophie Wilson
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
Madeleine Wilson (stroke), Georgia Gregory, Eleanor Bonetti, Amelia Blamey + Ariella Rosenbaum-Raynish (cox)
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Kirsty Back & David Lindstrom
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Tony Burns
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#12
HAMC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Grace Donald
|
Social