Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Christmas Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Chris Jones
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Benjamin Burgess (stroke), Alexander Andersen, George Downey, Henry Ryan + Luka Southcombe-Nguyen (cox)
Coached by: Drew Tierney
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Nigel Badderley
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Shane Page
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Wing Kam
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: John Lawrence & Mark Clemo
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMB
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
Coached by: Martin Simoncelli & Bert Gruythuysen
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Spencer Nichols
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#11
WTLB
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#13
WTLB
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Benjamin Burgess (stroke), Alexander Andersen, George Downey, Henry Ryan + Luka Southcombe-Nguyen (cox)
Coached by: Drew Tierney
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#13
WTLB
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Anthony Berkers & Lachlan McKinnon
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Adam Wright (stroke), Ruairidh Sutherland, Lachlan Kelliher, Benjamin Fitzgerald + Matthew Bartlett (cox)
Coached by: Alan McLean & Nick Hanna
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: STPA
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#32
WESC
Coached by: Dylan Dodds
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Chris Jones
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: John Lawrence & Mark Clemo
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
Coached by: Martin Simoncelli & Bert Gruythuysen
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#12
AKLC
Coached by: M. O'Brien
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Anthony Berkers & Lachlan McKinnon
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Nero Asher (stroke), Lachlan Pearce, Bede Aitu, Ali Abbaspour-Mojdehi + Issac Young-Montgomerie (cox)
Coached by: Jacob Merwood
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Nigel Badderley
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Shane Page
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMB
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#11
WTLB
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Martin Simoncelli & Campbell Clayton-Greene
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Wing Kam
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Spencer Nichols
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#12
WTLB
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#11
AKLC
Coached by: A. Dawson & T. Dolan
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Ceri Armit
|
Social