Entrants list: Cambridge Town Cup
This is the list of the entrants at the regatta (filtered, as below).
The entrants for each event are displayed in alphabetical order by entity code.
Events with no entrants are skipped.
click a filter below to remove it
Crew
#1
SKEC
Coached by: Martin O'brien
SKEC
SKEC
Auckland
Crew
#2
SKEC
Coached by: Martin O'brien
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Geoff Perry & Sophie Cunningham
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Geoff Perry & Sophie Wilson
SKEC
SKEC
Auckland
SKEC
SKEC
Auckland
Crew
#3
SKEC
Coached by: Geoff Perry & Sophie Cunningham
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Geoff Perry & Sophie Cunningham
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Carl Vincent
SKEC
SKEC
Auckland
Crew
#2
SKEC
Coached by: Carl Vincent
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Tom Mills (stroke), Harry Ramakers, Matt Kelly, Angus Wilson, Nicholas Lyon-Ramsdale, Ollie Strang, Thomas Brenton-Rule, Joshua Grant + Samuel Ingleton (cox)
Coached by: Carl Vincent
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Geoff Perry & Sophie Wilson
SKEC
SKEC
Auckland
SKEC
SKEC
Auckland
Crew
#3
SKEC
Coached by: Geoff Perry & Sophie Wilson
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Martin O'brien & Hamish Ramsay
SKEC
SKEC
Auckland
Crew
#2
SKEC
Coached by: Martin O'brien & Hamish Ramsay
SKEC
SKEC
Auckland
Crew
#3
SKEC
Coached by: Hamish Ramsay & Carl Vincent
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Geoff Perry & Sophie Cunningham
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Carl Vincent
SKEC
SKEC
Auckland
Crew
#2
SKEC
Coached by: Carl Vincent
SKEC
SKEC
Auckland
Crew
#3
SKEC
Coached by: Carl Vincent
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Hamish Ramsay & Marty O'brien
SKEC
SKEC
Auckland
Crew
#2
SKEC
Coached by: Hamish Ramsay
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
George Beggs (stroke), Harry Church, Sam Cummins, Matt Graham-Williams, Benji Manning, Carter Armitage, Dominic Powell, Sam Barry + Tristan Robinson (cox)
Coached by: Tom Barker & Chris Goudie
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Geoff Perry & Sophie Cunningham
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Geoff Perry & Mike Harrison
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Hamish Ramsay
SKEC
SKEC
Auckland
Crew
#2
SKEC
Coached by: Hamish Ramsay
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Carl Vincent & Chris Goudie
SKEC
SKEC
Auckland
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Marty O'brien & Hamish Ramsay
SKEC
SKEC
Auckland
Crew
#2
SKEC
Coached by: Martin O'brien
SKEC
SKEC
Auckland |
SKEC
SKEC
Auckland
Crew
#2
SKEC
Coached by: Tom Barker & Chris Goudie
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Geoff Perry & Mike Harrison
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Martin O'brien
SKEC
SKEC
Auckland
Crew
#2
SKEC
Coached by: Martin O'brien & Hamish Ramsay
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Abigail Pool (stroke), Lauren Oliver, Jessica Munnik, Lucy Farnsworth, Emily Swiatek, Grace Barry, Lucy Wilson, Alex Hynds + Emma King (cox)
Coached by: Geoff Perry & Sophie Wilson
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Tom Mills (stroke), Angus Wilson, Matt Kelly, Ollie Strang, Nicholas Lyon-Ramsdale, Ethan Blight, Sam Morrow, Harry Ramakers + Samuel Ingleton (cox)
Coached by: Carl Vincent & Chris Goudie
SKEC
SKEC
Auckland
Crew
#2
SKEC
Finn Harris (stroke), Declan Fisher, Tom Lott, Callum McOmish, Sam Windross, Matthew Dwen, Travis Conway, William Luxon + Liam Braithwaite (cox)
Coached by: Chris Goudie
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Tom Barker
SKEC
SKEC
Auckland
Crew
#2
SKEC
Coached by: Tom Barker & Chris Goudie
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Martin O'brien
SKEC
SKEC
Auckland
Crew
#2
SKEC
Coached by: Chris Goudie
SKEC
SKEC
Auckland
Crew
#3
SKEC
Coached by: Chris Goudie
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Chris Goudie & Tom Barker
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Abigail Pool (stroke), Lauren Oliver, Lucy Farnsworth, Emily Swiatek, Lucy Wilson, Grace Barry, Grace Payn, Alex Hynds + Emma King (cox)
Coached by: Geoff Perry & Sophie Wilson
SKEC
SKEC
Auckland |
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Katherine Chang (stroke), Olivia Hofer, Rebecca Roberts, Jacqueline Chang, Rebecca MacQueen, Ruby Houghton, Claire Hofman, Georgia McLeish + Chava Arymowicz (cox)
Coached by: Geoff Perry & Sophie Cunningham
SKEC
SKEC
Auckland |
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched pre-regatta, after entries closed.
Social