Event Sponsor
Entrants list: Cambridge Town Cup
This is the list of the entrants at the regatta (filtered, as below).
The entrants for each event are displayed in alphabetical order by entity code.
Events with no entrants are skipped.
click a filter below to remove it
Crew
#31
AKLC
Georgia Gibson (stroke), Emily Mills, Kate Poole, Kate Haines, Rosie Ireland, Isabella Morcom, Madeleine Wilson, Georgia Gregory + Kate Leaming (cox)
Coached by: DIOC
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
Crew
#32
AKLC
Ariana Speirs (stroke), Eva Millar, Ruby Matangi, Charlotte Armstrong, Samantha Hart, Harriet Aimer, Sophie Humphries, Georgia Pettengell + Kate Bolland (cox)
Coached by: Paul Westbury
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
Crew
#1
CAMB
Kayla Reidy (stroke), Bailey Walters, Tylah Hewald, Kate Richards, Paige Rakels, Brooke Lowry, Lily Barrance, Abbey Barnett + Rebecca Green (cox)
Coached by: Tony Burns
- Click to expand crew ⇨
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#21
CAMC
Ella Batley (stroke), Sarah Mason, Sydney Johnson, Bo Jacobsen, Emma Cook, Ursula Holmes, Chelsea Sherry-Tau, Harriet Storey + Hannah Yee (cox)
Coached by: Robin Crooks
- Click to expand crew ⇨
CAMC
CAMC
Waikato
Waikato
Crew
#1
GLDW
Sara Everitt (stroke), Rhiannon Koni-Webb, Jasmine Brake, Claire Watson, Mary-Rose Millett, Olympe de Rouvroy, Caitlin Brenton-Rule, Ellen Davis + William Young (cox)
Coached by: Greg Reid
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
Crew
#11
HAMC
Victoria Goodwin (stroke), Maya Pearson, Sarah Best, Charlotte Guilford, Asher Mariu, Chelsea McCaig, Sophie Overdevest, Isabella Wills + Jordan Grace (cox)
- Click to expand crew ⇨
HAMC
HAMC
Waikato
Waikato
Crew
#1
MERC
Samantha Fausett (stroke), Georgia Skelton, Erana Taylor, Micaela Turner, Amelia Bennett, Eleanor Cato, Natasha Scott, Hannah Wise + Sarah Nota (cox)
Coached by: Mike Ruiterman
- Click to expand crew ⇨
MERC
MERC
Auckland
Auckland
Crew
#21
NSHC
Holly Gray (stroke), Natasha Abel, Latiesha Nathan, Georgia Gray, Tayla Henry, Faith Redpath, Charlotte Partridge, Amy Norris + Erin Nugent (cox)
Coached by: Craig Smith
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
Crew
#1
STAC
Nina Lawrence (stroke), Rosa Buxton, Evie Howard, Kim Estall, Sarah Manners, Grace Washington, Zoe Smith, Emily Bridgland + Isabella Finlay (cox)
Coached by: Ray Hamilton
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
Crew
#1
UNWC
Anahera Sheehy (stroke), Macy Duxfield, Dakota Barry, Breanna Hobman, Jess McDonald, Sara Walters-Gray, Jaida Ellis, Tayla Flight + Angus Barry (cox)
- Click to expand crew ⇨
UNWC
UNWC
Whanganui
Whanganui
Crew
#1
WANC
Adele Thurlow (stroke), Bethany Torr, Margot Lelievre, Grayson Nepia, Brook-Lyn Buchanan, Katelin Bartlett, Olivia Moller, Zaria Harding + Anna Gower-James (cox)
Coached by: John Thurlow
- Click to expand crew ⇨
WANC
WANC
Whanganui
Whanganui
Crew
#1
WELC
Sophie Wickens (stroke), Olivia Hausmann, Ruby Leverington, Courtney King, Alexandra Talbot, Annabelle Skinner-Evers, Megan Flannery, Maddie Ferrier + Annabel Johnstone (cox)
Coached by: Kim O'neill & Kate Jordan
- Click to expand crew ⇨
WELC
WELC
Wellington
Wellington
Crew
#1
WESC
Poppy Holmes (stroke), Nina James, Kate McHugh, Niamh McHugh, Isabelle Ingram, Hannah Thomas, Bella Rose Lennon, Elisabeth Klaassen + Emma Larsen (cox)
Coached by: Aimee Pink
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#31
WESC
Laura Bradley (stroke), Rosemary Tatupu, Gloria Tinney, Amy Hirst, Reese Jacques, Megan Farquhar, Kori Makapa, Gemma Loveday + Rebekah Gooderham (cox)
Coached by: Leah Hankey
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#1
WKOC
Olivia Stead (stroke), Kun-Ka Leger, Ali Wilshier, Olivia Morgan, Brooklyn Dunn, Annabel Nesdale, Tiffani Hickey, Chloe Saxton + Madison Shackleton (cox)
Coached by: WKDS
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
Social