Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Cambridge Town Cup
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#21
HAMC
Coached by: HLCR
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#21
NSHC
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Shawn McManus
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: Anya Mabbott & Leah Hankey
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: WKDS
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: WKDS
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Keith Hibberd
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#12
HAMC
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Geoff Perry & Sophie Wilson
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#22
NSHC
Caitlin Stone (stroke), Portia Vodanovich, Hannah Retimana, Courtney Thoumine + Brittney Parrington (cox)
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#22
HAMC
Coached by: HLCR
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Matt Rickard
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#21
HAMC
Coached by: HLCR
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Keith Hibberd
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Geoff Perry & Sophie Wilson
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#22
NSHC
Caitlin Stone (stroke), Portia Vodanovich, Hannah Retimana, Courtney Thoumine + Brittney Parrington (cox)
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#32
WESC
Coached by: Anya Mabbott & Leah Hankey
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Charlie Graham
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Lilly Moss-Baker (stroke), Constance Stirling, Melissa Blackmore, Natasha Healy + Fraser Asghar (cox)
Coached by: Shawn McManus
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Shawn McManus
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: Anya Mabbott & Leah Hankey
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#22
HAMC
Coached by: HLCR
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jason Williams
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#33
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Alexandra Talbot (stroke), Florence Barbalich, Emma Hassell, Isabella Warner + Claudia Cunningham (cox)
Coached by: Kim O'neill & Kate Jordan
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#21
NSHC
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: WKDS
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Matt Rickard
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Lammie Griezel-Hill (stroke), Eva Sorensen, Katelyn Atitchison, Katie Williams + Lauren Austen (cox)
Coached by: Luke O Neil
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#11
HAMC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Charlie Graham
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: Aimee Pink
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: WKDS
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#12
HAMC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Mike Ruiterman
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#3
SKEC
Coached by: Geoff Perry & Sophie Wilson
|
Social