Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Cambridge Town Cup
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#12
AKLC
Coached by: Bart Verleye
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Tom Stannard
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Craig Hawthorne
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Jayden Janse Van Rensburg (stroke), Seri Jackman, Quinlan Cunningham, Blair Patterson + Andy Sieng (cox)
Coached by: Allan Vester & Trish Fenton
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jason Williams
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Chris Goudie & Tom Barker
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Chris Jones
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#11
NSHC
Matthieu Lambert (stroke), Hayden Mallard, Malte Engelbracht, Alexander Iles-Nyberg + Dylan Maynard (cox)
Coached by: WTLB
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Dudley Storey
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Ross Tong & Duncan Smith
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Nikki Cryer & Josh Williams
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Raechel Cummins & Tim Palmer
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Kerry Wilkins
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: Sigrid Davis & Stacey Lithgow
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
Dulara Welaratne (stroke), Max MacCormick, Ben Kemble, Finn Humberstone Hurley + Jonty du Toit (cox)
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Kerry Wilkins
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Jason Theobald
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Tony Upchurch
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Michael Power
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#11
AKLC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Chris Brake
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Alex Dawson
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Andrew Gordon
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#22
WESC
Coached by: Sigrid Davis & Stacey Lithgow
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Jason Theobald
|
Social