Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Junior Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Ellie Dowse
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Geoff Perry & Sophie Wilson
|
|||
Entity
COM*
COM*
New Zealand |
Crew
#1
COMP
Composite crew. Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Coached by: Allan Vester & Trish Fenton
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
Ashleigh Anderson (stroke), Katelyn Atitchison, Zoe Johnston, Gabrielle Leonard-Hansby + Emilia Richards (cox)
Coached by: Luke O'Neill
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Geoff Perry & Sophie Wilson
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Ellie Dowse
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Shawn McManus
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Darren Hobbs & S Dyer, Z Bootten
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#21
TRGG
Coached by: Toby Patton & Elyse Rothery
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Alex Manson
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#3
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Ellie Dowse
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Cameron Watson
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|||
Entity
RUTH
RUTH
Auckland |
Crew
#1
RUTH
Coached by: Craig Hawthorne
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Keith Hibberd
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#2
WTLG
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#22
TRGG
Coached by: Toby Patton & Elyse Rothery
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Rachel Broadbent (stroke), Stella Clayton-Greene, Sophie Mischefski, Lammie Griezel-Hill + Annabelle Prescott (cox)
Coached by: Luke O'Neill
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Charlie Graham
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Mike Ruiterman
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Cassidy Jackson-McClutchie (stroke), Roisin Laphen, Micah Edwards, Ashlea Knowles + Rosa Brown (cox)
Coached by: Darren Hobbs & S Dyer, Z Bootten
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Laura Bonney
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
Social