Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Junior Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MASS
MASS
Auckland |
Crew
#1
MASS
Coached by: Brian Hawthorne
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Megan Liddy
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Nigel Baddeley
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Megan Liddy
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Josh Wedlake
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Grant Scott
|
|||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Raechel Cummins
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Adrian Webster
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Bert Gruythuysen
|
|||
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Jason Theobald
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Adrian Webster
|
C Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Conor Burns & Leith Menzies
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#2
TEAW
Coached by: Nigel Baddeley
|
|||
Entity
MTRO
MTRO
Auckland |
Crew
#1
MTRO
Coached by: Brian Hawthorne
|
|||
Entity
FRAS
FRAS
Waikato/BoP |
Crew
#1
FRAS
Coached by: Ryan Wild
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
|
D Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Michael Power
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
Coached by: Campbell Clayton-Greene
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Leith Menzies & Conor Burns
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Adrian Webster
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
|
|||
Entity
MTRO
MTRO
Auckland |
Crew
#1
MTRO
Coached by: Brian Hawthorne
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Leith Menzies & Conor Burns
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
Coached by: Campbell Clayton-Greene
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#2
BTHC
Coached by: Ted Phelps
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Nigel Baddeley
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Megan Liddy
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Bert Gruythuysen
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Conor Burns & Leith Menzies
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
|
|||
Entity
FRAS
FRAS
Waikato/BoP |
Crew
#1
FRAS
Coached by: Ryan Wild
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MASS
MASS
Auckland |
Crew
#1
MASS
Coached by: Brian Hawthorne
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Grant Scott
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#2
TEAW
Coached by: Nigel Baddeley
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Josh Wedlake
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Megan Liddy
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Josh Wedlake
|
|||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Raechel Cummins
|
|||
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Adrian Webster
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Jason Theobald
|
|||
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Michael Power
|
Social