You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Christmas Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CMLC
CMLC
non-NZ |
Crew
#1
CMLC
Coached by: Peter Toon
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Leith Menzies
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
Coached by: Maurice Maxwell
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#4
ONSL
Coached by: Jared Cummings & Pat Nichol
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#13
NSHC
Coached by: WTLB
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#3
CLIC
Coached by: Jason Williams
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#3
COMC
Coached by: Micheal Teilemans
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Jacqui Van Dam
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Logan Walters
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Norman Sharpe & Chris Goudie
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#3
WLGC
Harriet Leslie (stroke), Ashley Toovey, Sophie McKeogh, Phoebe Pottinger + Savannah Fowke-Short (cox)
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Dave Dudley
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: Aaron Farr & Bradyn Watson
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#34
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#4
WELC
Coached by: Kim O'Neill & Hooper Kelly-Smith
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Mike Ruiterman
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Brendan Boreham & Gabrielle Smith
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Lauren Tilson
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Olivia Treacy & Bella Smolnicki
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Hannah Hood
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#4
SKEC
Coached by: Ben Hammond & Geoff Perry
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Scotty Gundeson
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#3
SKEC
Coached by: Ben Hammond & Geoff Perry
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#21
HAMC
Coached by: Jaime Macfie
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#22
TGAC
Coached by: Rob Nichols
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#22
WTLG
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
CGGX
CGGX
non-NZ |
Crew
#1
CGGX
Coached by: Dafydd Gwynn-Jones & Caz Pijpers
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Alex Hyland
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Conor Burns
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Glenn Ross
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Jack Shuttleworth & Josh Wedlake
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#11
NSHC
Coached by: WTLB
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
Coached by: Tyler Scott & David Lindstrom
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
CAMB
Coached by: Anthony Berkers & Callum Wright
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Brent Dunshea & Jared Cummings
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CMLC
CMLC
non-NZ |
Crew
#2
CMLC
Coached by: Peter Toon
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Ryan Goodson
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#3
AWGC
Coached by: Dave Dudley
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#5
GLDW
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Hayden Shaw
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Norm Charlton & Ellie Dowse
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#3
GLDW
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Norm Charlton & Ellie Dowse
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Ryan Goodson
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: BARA
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Tangi Isileli-Fo'ou (stroke), Kate Fryer, Amanda Chong, Jessica Vandermeer + Amberleigh Maartens (cox)
Coached by: Alan Cleaver
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#11
HAMC
Coached by: SHGH
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#2
SJHM
Coached by: Drew Tierney & Jarod Fleming
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Anthony Berkers & Callum Wright
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#5
AKLC
Coached by: Wing Kam
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Chris Brake
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
Coached by: Logan Walters
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#23
TGAC
Coached by: Jeff Johnson
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Carina Burgess
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Robin Crooks
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#6
WELC
Coached by: Kim O'Neill & Hooper Kelly-Smith
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Carina Burgess
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Grace Harris (stroke), Roz Ahearn, Rhianna Loughnan, Charlotte McQuade-Wright + Blair McCallum (cox)
Coached by: Alan McLean
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Mike Ruiterman
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Anthony Berkers
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#13
NSHC
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Conor Burns & Conor Mercer
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Rob Nichols
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Barrie Mabbott
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jason Williams
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Gerard Campbell
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
Coached by: Georgia Cameron
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Ian McKinnon
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jared Cummings & Pat Nichol
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: Rory Accorsi & Mark Clemo
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Maurice Maxwell
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Peter Mason & Geoff Perry
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Chris Brake
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Norm Charlton & Ellie Dowse
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Mike Ruiterman
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Alex Hyland
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#2
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Kim O'Neill
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#2
RNZX
Coached by: Gary Hay
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#1
RNZX
Coached by: Gary Hay
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: James Coote
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#8
RPCW
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#2
RPCA
Coached by: James Coote
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Jared Capon
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Janey Wackrow & Karen Verwey
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Ryan Goodson
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Craig Bocock
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Jeff Johnson
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Scotty Gundeson
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Jacqui Van Dam
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#2
MTAL
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
Coached by: Tyler Scott & David Lindstrom
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
SSAX
SSAX
non-NZ |
Crew
#1
SSAX
Coached by: Glenn Bates
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Conor Burns
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
CAMB
Coached by: Anthony Berkers & Sandy Stuart
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Brook Walker
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jared Cummings & Pat Nichol
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Peter Mason & Norman Sharpe
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#11
NSHC
Coached by: WTLB
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Rachel Gamble Flint
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Scotty Gundeson
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: BARA
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Ryan Goodson
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Josh Wedlake
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#3
AWGC
Coached by: Lance O'Brien
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Peter Abbot & David White
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: Rory Accorsi & Mark Clemo
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Tyler Scott & David Lindstrom
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Janey Wackrow & Karen Verwey
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Dylan Swain & Rebecca Green
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#21
WTLG
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#2
GISC
Coached by: Alex Hyland
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
Coached by: Rex Jones
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Alan McLean
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Anthony Berkers & Callum Wright
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Allan Tong
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Logan Walters
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#4
HAMB
Coached by: Glenn Ross
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#11
NSHC
Coached by: WTLB
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Sam Oliver (stroke), Richard Harris, Ryan Hart, Christian Vujnovich + Joshua Bailey-Montgomery (cox)
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#21
HAMC
Coached by: Jaime Macfie
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Josh Wedlake
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Henry Morrow & Leith Menzies
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
Coached by: Tyler Scott & David Lindstrom
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
Coached by: Micheal Tielemans
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Norm Charlton & Janey Wackrow
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#3
ONSL
Coached by: Tufi Sele
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Kim O'Neill & Hooper Kelly-Smith
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: John Lawrence
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
Coached by: Hayden Shaw
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Ross Webb
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Brett Henry
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Andrew Bird & Tracey Gardiner
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Brendan Boreham & Gabrielle Smith
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#31
HAMC
Keely Paalvast (stroke), Laura Wallace, Rylea Ward-Allen, Sophie Frampton + Oliver Nicholls-Smith (cox)
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jakob Scotts-Bahle & Dion Blackmore
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Angus Hunter (stroke), Te Ohongaake Swanson Hall, Brendan Douglas, Jacob Stubbing + Ronan Griffiths (cox)
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jared Cummings & Pat Nichol
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Peter Mason & Geoff Perry
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Glenn Ross
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Rory Accorsi
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#3
SHAK
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: John Clark-Maxwell & Richard May
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Brent Dunshea & Allister Grange
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Tom Moore
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Alan Cleaver
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jakob Scotts-Bahle & Dion Blackmore
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Megan Liddy
|
|||
Entity
UQBC
UQBC
non-NZ |
Crew
#1
UQBC
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Jacqui Van Dam
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Kyle Ryland
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#2
SJHM
Coached by: Drew Tierney & Jarod Fleming
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Micheal Tielemans
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#3
HKIC
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Norm Charlton
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: David Potts
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#3
WESC
Coached by: Gerard Campbell
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#5
AKLC
Coached by: Wing Kam
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#3
BPCC
Coached by: Toby Patton
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Chris Jones
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
Coached by: Peter Moody
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Gerard Campbell
|
Social