Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Christmas Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Rob Nichols
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Roger Whiteparsons
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Ryan Goodson
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Tim Parker
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
Coached by: DIOC
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Norm Charlton & Ellie Dowse
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Scotty Gundeson
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#22
TGAC
Coached by: Rob Nichols
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#22
WTLG
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
CGGX
CGGX
non-NZ |
Crew
#2
CGGX
Coached by: Dafydd Gwynn-Jones & Caz Pijpers
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Tony Bone
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Tim Parker
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Ryan Goodson
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
CGGX
CGGX
non-NZ |
Crew
#2
CGGX
Coached by: Dafydd Gwynn-Jones & Caz Pijpers
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Courtney MacCormack
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Norm Charlton & Ellie Dowse
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Mike Ruiterman
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Rob Nichols
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Roger Whiteparsons
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Scotty Gundeson
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
|
|||
Entity
BUNC
BUNC
non-NZ |
Crew
#1
BUNC
Coached by: John Pressler
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: BARA
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#2
GISC
Coached by: Alex Hyland
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Norm Charlton & Ellie Dowse
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#21
WTLG
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Mike Ruiterman
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Aimee Pink
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#22
TGAC
Coached by: Rob Nichols
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#22
WTLG
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
CGGX
CGGX
non-NZ |
Crew
#1
CGGX
Coached by: Dafydd Gwynn-Jones & Caz Pijpers
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Alex Hyland
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Tony Bone
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Des Lock & David Lindstrom
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Brendan Boreham & Gabrielle Smith
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Hayden Shaw
|
Social