Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Cambridge Town Cup
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Mark Clemo & Jack Quinn
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: STPA
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Callum Ross & Will Maling
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#4
HAMB
Deavon Abrahams (stroke), Christopher Roberts, Matthew Lochore-Halpin, Nate Raffan + Cameron West (cox)
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Sean Durkin & Brook Walker
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Ceri Armit & Lua Tuiomanufili
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#21
HAMC
Coached by: HLCR
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#3
GLDW
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#11
AKLC
Coached by: C. Watson
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#11
NSHC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Mark Clemo & Jack Quinn
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: STPA
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Callum Ross & Will Maling
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#11
AKLC
Coached by: C. Watson
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Archie Porteous (stroke), Sebastien Sachse-Nodder, Daniel Cass Galvez, James MacKenzie + William Young (cox)
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#2
SKEC
Coached by: Tom Barker
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#3
GLDW
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#11
NSHC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Ceri Armit & Lua Tuiomanufili
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMB
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: David Carr-Smith
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Sean Durkin & Brook Walker
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#21
HAMC
Coached by: HLCR
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#3
MACL
Coached by: Mark Clemo & John Lawrence
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Christopher McGrath (stroke), Reuben Corlett, Sebastian Osses-Purin, Jackson Chadfield + George Fowler (cox)
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Sean Durkin & Brook Walker
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#22
HAMC
Coached by: HLCR
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#4
HAMB
Deavon Abrahams (stroke), Christopher Roberts, Matthew Lochore-Halpin, Nate Raffan + Cameron West (cox)
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Ceri Armit & Lua Tuiomanufili
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: Mark Clemo & Jack Quinn
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Tom Barker
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Sean Durkin
|
Social