Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Cambridge Town Cup
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: WKDS
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Janey Wackrow & Ellie Dowse
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: Mollie James & Aimee Pink
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: WKDS
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Shawn McManus & Lucy McLeod
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Mike Harrison & Chris Goudie
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Melissa Blackmore (stroke), Constance Stirling, Maggie Booker, Alice Loretto + Ella Greenslade (cox)
Coached by: Tufi Sele & Jakob Scotts-Bahle
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: WKDS
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: Mollie James & Aimee Pink
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#21
HAMC
Coached by: HLCR
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#11
HAMC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
Eleanor Bonetti (stroke), Sophie Clark, Sacha Sampson, Grace Johnstone + Valentina Rosenbaum Raynish (cox)
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Bradyn Watson & Tom Moore
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Florence Barbalich (stroke), Annabelle Skinner-Evers, Courtney King, Isabella Warner + Alexandra Talbot (cox)
Coached by: Rachel Gamble Flint & Catherine Duffin
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: WKDS
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Shawn McManus & Lucy McLeod
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb & Michael Harrison
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#22
HAMC
Coached by: HLCR
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Dylan Swain
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Sarah Wolff & Will Maling
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#33
AKLC
Coached by: DIOC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Janey Wackrow & Ellie Dowse
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Mike Harrison & Chris Goudie
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Melissa Blackmore (stroke), Constance Stirling, Maggie Booker, Alice Loretto + Ella Greenslade (cox)
Coached by: Tufi Sele & Jakob Scotts-Bahle
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Kim O'Neill & Craig Taylor
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Shawn McManus & Lucy McLeod
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#2
MTAL
Coached by: Sarah Wolff & Will Maling
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#2
WTLG
Coached by: Craig Smith
|
Social