Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Cambridge Town Cup
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Will Maling & Jacob Merwood
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#3
AKGC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#11
AKLC
Coached by: A. Dawson & T. Dolan
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Chris Goudie
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Angus Young (stroke), Kyle Fogarty-Anderson, Cameron Hodges-Ginns, Miller Hann + Isabella Berney (cox)
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: STPA
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Andy Hadcroft
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Jack Perkins & Robbie Sampson
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
Coached by: Andy Hadcroft
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: John Lawrence & Mark Clemo
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#11
NSHC
Coached by: WTLB
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Jack Perkins & Henry Morrow
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#3
AKGC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#11
AKLC
Coached by: A. Dawson & T. Dolan
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#11
NSHC
Coached by: WTLB
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
Coached by: Mark Norman & David Lindstrom
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#3
SPCC
Coached by: Andy Hadcroft
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#3
MTAL
Coached by: Will Maling & Jacob Merwood
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Angus Young (stroke), Kyle Fogarty-Anderson, Cameron Hodges-Ginns, Miller Hann + Isabella Berney (cox)
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Chris Goudie
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: John Lawrence & Mark Clemo
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: STPA
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Murray Twining
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Jack Perkins & Robbie Sampson
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Anthony Berkers & Lachlan McKinnon
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
Coached by: Andy Hadcroft
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Jack Perkins & Robbie Sampson
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#12
NSHC
Coached by: WTLB
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Brent Dunshea & Gareth Latornell
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#2
MTAL
Germain Hellriegel-White (stroke), Stephen Stuart, Ali Abbaspour-Mojdehi, Hasan Pathan + Hugo Young (cox)
Coached by: Will Maling & Jacob Merwood
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Will Maling & Jacob Merwood
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Andy Hadcroft
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Jack Perkins & Henry Morrow
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Mark Norman & David Lindstrom
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#2
SKEC
Coached by: Chris Goudie
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
|
Social