Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Cambridge Town Cup
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Josh Wedlake
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Maurice Maxwell
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Nick Lloyd & Conor Burns
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Conor Burns & Nick Lloyd
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Maurice Maxwell
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Megan Liddy
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#3
KICC
Coached by: Nick Lloyd & Jack Stevens
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Callum Mowat (stroke), Kieran Ngatai, Brierly Dudding, Hans Casper Leonhard Seier + Fergus Bremner (cox)
Coached by: Adrian Webster
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Adrian Webster
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#12
NSHC
Coached by: WTLB
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#11
NSHC
Coached by: WTLB
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Michael Power
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Charles Haggie
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Maurice Maxwell
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Megan Liddy
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#11
NSHC
Coached by: WTLB
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Jacqui Van Dam
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#5
KICC
Coached by: Jack Stevens
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Callum Ross
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Conor Burns & Nick Lloyd
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Adrian Webster
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Jack Wilson (stroke), Jostien Leota-Butler, Ben Strode-Penny, Mitchel Galbraith + Andrea Farrelly (cox)
Coached by: Brian Hawthorne
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Mark Clemo & Jack Quinn
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Melanie Schroeder & Jonathon Ross
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Melanie Schroeder & Jonathon Ross
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Callum Mowat (stroke), Kieran Ngatai, Brierly Dudding, Hans Casper Leonhard Seier + Fergus Bremner (cox)
Coached by: Adrian Webster
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#12
NSHC
Coached by: WTLB
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Tyler Scott & David Lindstrom
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Jamie Hindle-Daniels (stroke), Jack Kovacs, Dominic McCann, Dylon van der Vental + Melissa Blackmore (cox)
Coached by: Michael Berry & Tina Manker
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Josh Wedlake
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Michael Power
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#3
KICC
Coached by: Nick Lloyd & Jack Stevens
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#4
KICC
Coached by: Jack Stevens
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jared Cummings & Pat Nichol
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: J Sandston & Ian Weenink
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Maurice Maxwell
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Nick Lloyd & Conor Burns
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Josh Wedlake
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
Social