Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Cambridge Town Cup
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#11
AKLC
Coached by: Mike O'Brien
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Benjamin Burgess (stroke), Martin Tamoaieta, Alexander Andersen, George Downey + Luka Southcombe-Nguyen (cox)
Coached by: Ross Tong & Drew Tierney
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Ceri Armit & Lua Tuiomanufili
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#11
NSHC
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: John Lawrence & Mark Clemo
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Chris Goudie
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#3
AKGC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Shane Page
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#22
WESC
Coached by: STPA
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Jack Perkins & Robbie Sampson
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#12
NSHC
Coached by: WTLB
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#21
HAMC
Coached by: HLCR
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Ceri Armit & Lua Tuiomanufili
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#23
WESC
Coached by: STPA
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: STPA
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Chris Jones & Richard May
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Brent Dunshea & Gareth Latornell
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#13
AKLC
Coached by: Mike O'Brien
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#2
SKEC
Coached by: Chris Goudie
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#12
AKLC
Coached by: Mike O'Brien
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Angus Young (stroke), Marshal Rongo, Kyle Fogarty-Anderson, Cameron Hodges-Ginns + Miller Hann (cox)
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Wing Kam
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Marcus Winter (stroke), Mitchell Shaw-Lewis, Daniel Fraser, Angus Robinson + Issac Young-Montgomerie (cox)
Coached by: Will Maling & Dylan Dodds
|
Social