You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Junior Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Alan Maclean
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Alex Dawson
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: John Lawrence & Mark Clemo
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Alan McLean & Nick Hanna
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Lily Millett & Danielle Schofield
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: Bradyn Watson & Tom Moore
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: D Dudley
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Clive Steenson
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Bradyn Watson & Tom Moore
|
|||
Entity
HASG
HASG
East Coast |
Crew
#1
HASG
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Ellie Dowse
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#2
ROSE
Coached by: COMC
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
Coached by: Jason Williams
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Josh Wedlake
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: I Weenink
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Nigel Baddeley
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Jacqui Van Dam
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Sarah Wolff
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Scott Wilson
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
|
|||
Entity
THAM
THAM
Waikato/BoP |
Crew
#1
THAM
Coached by: Martin Simoncelli
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Robin Crooks
|
|||
Entity
HAVE
HAVE
East Coast |
Crew
#1
HAVE
Coached by: Cedric Bayly
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
|
|||
Entity
COM*
COM*
New Zealand |
Crew
#3
COMP
Composite crew. Coached by: Brenda Lawson & Rob Hastings
|
|||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: TGAC
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Craig Smith
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMG
Coached by: Jared Capon
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Hannah Hood & Jacqui Van Dam
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#2
WTLG
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Mike Ruiterman
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Sam Kember & Kristian Barbarich
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#4
HAMB
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Sean Cannon
|
|||
Entity
TEKC
TEKC
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEKC
Coached by: Alan Cleaver
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Chris Goudie & Marty Obrien
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
|
|||
Entity
COM*
COM*
New Zealand |
Crew
#2
COMP
Composite crew.
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Brendan Boreham
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Scott Wilson
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Kirsty Back & David Lindstrom
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#2
WENT
Coached by: Pip Everitt
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#2
OTUM
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
VILC
VILC
non-NZ |
Crew
#2
VILC
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAUR
|
|||
Entity
COM*
COM*
New Zealand |
Crew
#1
COMP
Composite crew.
|
Social