Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Junior Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAVE
HAVE
East Coast |
Crew
#2
HAVE
Coached by: Jeremy Coxin
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#3
KGCA
Coached by: Sam Kember & Kristian Barbarich
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Nick Tetley
|
|||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#3
NAPB
Coached by: Jeremy Coxin
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
Coached by: P Smith
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#3
STPC
Coached by: Sean Cannon
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Anthony Berkers & Lachlan McKinnon
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Andy Hadcroft
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Sean Cannon
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Sam Kember & Kristian Barbarich
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
CAMB
Coached by: Anthony Berkers
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: TGAC
|
|||
Entity
TEKC
TEKC
Waikato/BoP |
Crew
#2
TEKC
Coached by: Alan Cleaver
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Nick Tetley
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: COMC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Mike Power & Fiona Bassett
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Sam Kember & Kristian Barbarich
|
|||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: Jeremy Coxin
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Sean Cannon
|
|||
Entity
TEKC
TEKC
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEKC
Coached by: Alan Cleaver
|
|||
Entity
COM*
COM*
New Zealand |
Crew
#1
COMP
Composite crew. Coached by: COMC
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAUR
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#3
GLDW
Coached by: Nick Tetley
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Melanie Schroeder
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGB
Coached by: TGAC
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Jacqui Van Dam & Kevin Herbison
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Drew Tierney
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: P Smith
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Nigel Baddeley
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Alan Maclean
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Alex Dawson
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: John Lawrence & Mark Clemo
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Alan McLean & Nick Hanna
|
Social