Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Junior Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Ben Hammond & Geoff Perry
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Tom Gearing
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Josh Wedlake
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: TGAC
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Charles Haggie
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Jacqui Van Dam
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Timothy Hughes (stroke), Max MacCormick, Finn Humberstone Hurley, Findlay Carter + Henry Briggs (cox)
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: David Carr-Smith
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Ben Hammond & Geoff Perry
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Callum Ross
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Tom Gearing
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: TGAC
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Josh Wedlake
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Timothy Hughes (stroke), Max MacCormick, Finn Humberstone Hurley, Findlay Carter + Henry Briggs (cox)
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Jacqui Van Dam
|
Social