Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Junior Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
Coached by: Mike O'Brien & Terry Dolan
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Benjamin Burgess (stroke), Martin Tamoaieta, Alexander Andersen, George Downey + Luka Southcombe-Nguyen (cox)
Coached by: Drew Tierney
|
|||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: Jeremy Coxin
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Ceri Armit & Lua Tuiomanufili
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: John Lawrence
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: David Carr-Smith
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Tom Gearing
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: TGAC
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Nick Tetley
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Chris Goudie
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#3
SHAK
Coached by: Mike O'Brien & Terry Dolan
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Mike O'Brien & Terry Dolan
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#3
STPA
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#3
AGSB
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Max Dunshea (stroke), Mitchell Shaw-Lewis, Jesse Homer-Pilcher, Angus Robinson + Issac Young-Montgomerie (cox)
Coached by: Dylan Dodds
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#2
SPTW
Coached by: Ceri Armit & Lua Tuiomanufili
|
Social