Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Junior Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#2
WENT
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Keith Hibberd & Dudley Storey
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
|
|||
Entity
THAM
THAM
Waikato/BoP |
Crew
#1
THAM
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMG
Coached by: Scott Wilson
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: COMC
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#2
BTHC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#1
SHGN
Coached by: Corbin Porteous
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#21
TRGG
Coached by: Duncan Bydeley
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MTRO
MTRO
Auckland |
Crew
#1
MTRO
|
|||
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
RUTH
RUTH
Auckland |
Crew
#1
RUTH
Coached by: Michael Hawthorne
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#3
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
|||
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#1
NGTA
|
|||
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUP
Coached by: Brenda Lawson & Rob Hastings
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Andy Hadcroft
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: COMC
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Scott Wilson
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Dylan Swain
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Ted Phelps
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Clive Steenson
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Bradyn Watson & Tom Moore
|
|||
Entity
HASG
HASG
East Coast |
Crew
#1
HASG
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Ellie Dowse
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#2
ROSE
Coached by: COMC
|
Social