Event Sponsor
Entrants list: Christmas Regatta
This is the list of the entrants at the regatta (filtered, as below).
The entrants for each event are displayed in alphabetical order by entity code.
Events with no entrants are skipped.
click a filter below to remove it
Crew
#1
AKGC
Andrew Jantke (stroke), Flynn Ross-Wallis, Max Reesby, George Miles, Sam Ready, Kheal Paddy, George Barry, William Arrell + Samuel Tierney (cox)
- Click to expand crew ⇨
AKGC
AKGC
Auckland
Auckland
Crew
#1
GISC
Sam Treloar (stroke), Joshua Kelly, Isaac Kinder, Sebastian Solomann, Ben McCosh, Thom Simmons, Cody Wright, Jayden Eccles + Kate Barwick (cox)
Coached by: Rohan Condon & Luke Jenkins
- Click to expand crew ⇨
GISC
GISC
East Coast
East Coast
Crew
#1
GLDW
Adam Jonkers (stroke), Cairo Stark, Tomas Broderick, Joshua Sain, William MacDonald, Kahu Hema, Michael Brenton Rule, Liam Jessiman + Rafe Nielsen (cox)
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
Crew
#2
GLDW
Michael Brenton Rule (stroke), Cairo Stark, Theo Mallinson, Jack Jessiman, Quenton Yeo, Tom Wild, Elias Galaverna, Issac Petrich + Rafe Nielsen (cox)
- Click to expand crew ⇨
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
Crew
#1
HAMB
Tomas McCaffrey (stroke), Zac Paterson, Harry Yates, Blake Worthington, Joshua Coleman, Zyean Cutler, Taine Mason, Ethan Hight + Kieran Joyce (cox)
- Click to expand crew ⇨
HAMB
HAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#2
HAMB
Hunter Moon (stroke), Jack Read, Jesse Renner, Demetrius Crown-Harris, Casey Calver, Noah Kerbers, Joshua Gordon, Beckham Raffan + Sam McArthur (cox)
- Click to expand crew ⇨
HAMB
HAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
MTAL
Anthony Peters (stroke), Blake Jowsey, Kris Penev, Jackson Baas, Daniel Fraser, Thomas Whittle, Samuel Sparey, Richie Faaumu + Hasan Pathan (cox)
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
Crew
#11
NSHC
Bowen de Gouw (stroke), Sam Logan, Jared Barry, Matthew Archer, Max Ranson, Matthias Wong, Nicolas Garner, Aubrey Sima + Jack Cresswell (cox)
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
Crew
#12
NSHC
Kalib Patterson (stroke), Kyran Henderson, Tane Gregerson, Geoffrey Patten, James Harding, Elijah Tanu, Calum Harvey, Samuel Rickard + Rafe Beaman (cox)
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
Crew
#1
SGSX
Benjamin Gayst (stroke), Ryan Gibson, Maxwell Wait, Henry Blackwell, Connor Latham, Thomas Green, Jarod Kim, Jason Zhu He + MacNamara (cox)
- Click to expand crew ⇨
SGSX
SGSX
non-NZ
non-NZ
Crew
#1
SHAK
Samuel Wisniewski (stroke), Max Burggraaf, Xavier Smidt, Adam Clark, Jadin Kingi, Joshua Moor, Blake Nelson, Eugene Castro + Callum Miller (cox)
- Click to expand crew ⇨
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
Crew
#1
SKEC
Harrison Strang (stroke), Hayden Joyce, Leo Ashcroft, Geoffrey Chang, Ben Canton, Kyle Hebditch, Matthew Doonan, Guy Weenink + Robbie King (cox)
Coached by: Geoff Perry & Sam Goldstine
- Click to expand crew ⇨
SKEC
SKEC
Auckland
Auckland
Crew
#2
SKEC
Sean Patten (stroke), Hugo Thomson, Lloyd Scott-Russell, Joshua Warren, Eric Goodger, Joel Leishman, Peter Barclay, Sean Daly + Thom Pettit (cox)
Coached by: Geoff Perry & Norman Sharpe
- Click to expand crew ⇨
SKEC
SKEC
Auckland
Auckland
Crew
#1
SPCC
Jack Caldwell (stroke), Isaac West, Seth Peake, Max McLean-Bluck, Harry Coxhead, Edwin Wills, Nico Mitchell, Wes Hitchcock + Gus Hanham (cox)
- Click to expand crew ⇨
SPCC
SPCC
Waikato
Waikato
Crew
#1
TGAC
George Griffin (stroke), Jed Jager, Luca Harris, Veveni Lasaqa, John Gaspar, Campbell Read, Sean Callinan, Joshua Bailey-Montgomery + Aine Taylor (cox)
- Click to expand crew ⇨
TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Bay of Plenty
Crew
#1
WLCO
Mackenzie Horwood-Verstappen (stroke), Ethan Graham, Elliot Willis, Will Hausmann, Samuel Cook, George Egerton, Fraser Peach, George Murray + James Dunne (cox)
Coached by: Brook Walker & Harry Beasley
- Click to expand crew ⇨
WLCO
WLCO
Wellington
Wellington
Social