You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Christmas Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: Sam Jackson
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#2
SJHM
Coached by: Louise Beaumont
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Paul Clinton
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Sean Durkin
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#2
SKEC
Coached by: Peter Mason & Guy Williams
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Josh Wedlake
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Clive Steenson
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#22
WESC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: John Lawrence
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Judith Hamilton & Abbey Roberts
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#11
NSHC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Benjamin Blackhall (stroke), Campbell Hutchinson, Pranav Panditji, Joseph Maloney + Conall Sims (cox)
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: Stacey Lithgow And Cameron Patten
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Judith Hamilton & Abbey Roberts
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#2
GISC
Coached by: Peter Simmons
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: Michael Hasselbach
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Sam Stewart & Janey Wackrow
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jason Theobald & William Fahey
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Sarah Findlay & Keeley Farrell
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#3
WTLG
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#5
WELC
Coached by: Kim O'Neill
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Alan McLean
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#2
WREC
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Karen Verwey & Janey Wackrow
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Chris Jones & David Burnett
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Michelle Munro & Darren Hobbs
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#2
QMAR
Coached by: Sarah Findlay & Keeley Farrell
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#11
NSHC
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#3
WLCO
Coached by: Sean Durkin
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#3
MTAL
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Tyler Scott & David Lindstrom
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Taylor Jacobs & Leann Plummer
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Tony Bone
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#3
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Tony Nelson
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Loveday Yeoman
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alastair Riddle & Tom Clark
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#4
HAMB
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jared Cummings & Warrick Fowlie
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
Coached by: Campbell
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: SAMU
|
|||
Entity
BUNC
BUNC
non-NZ |
Crew
#1
BUNC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Nick Hanna
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Jasper Ballantyne & Ged Campbell
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Jasper Ballantyne & Ged Campbell
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Dave Dudley & Pedro Figueira
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Dave Mackintosh & Carina Burgess
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#2
SKEC
Coached by: Peter Mason & Guy Williams
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Brett Henry
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#11
HAMC
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMG
Coached by: Taylor Jacobs & Leann Plummer
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#12
WESC
Isabella-Hope Murray (stroke), Alexandra Williams, Ana Vincent, Delphi Stroud + Isabella Donovan (cox)
Coached by: BARA
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#52
AKLC
Coached by: HOWI
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#2
WTLG
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Josh Wedlake
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jodi Haskell
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Spencer Nichols
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Catherine Duffin & Brook Walker
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BGPC
BGPC
non-NZ |
Crew
#1
BGPC
Coached by: Andrew Clatworthy
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Sean Durkin
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Marc Paynter & Nick Tonkin
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Jasper Ballantyne & Ged Campbell
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Lauren Tilson & Chris Brake
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michelle Munro & Darren Hobbs
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Rob Ryan & Olivia Hofer
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#3
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#2
WREC
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMB
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Brook Walker & Harry Beasley
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#12
NSHC
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#2
MTAL
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: Glenn Barwick
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#3
SKEC
Coached by: Geoff Perry & Sam Goldstine
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#51
AKLC
Coached by: HOWI
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Antony Zouch & Mathew Jensen
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Jasper Ballantyne & Ged Campbell
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
TGAC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Clive Steenson
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Ben
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: SAMU
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#2
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Carina Burgess & David Mackintosh
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Nikki Cryer & Maya Williams
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
Coached by: Anthony Berkers
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Patrick Davenport & Roger White-Parsons
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Abigail Parry & Ged Campbell
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jodi Haskell
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Tufi Sele & Ella Greenslade
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Rodney Stephens
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Tyler Scott & David Lindstrom
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Loveday Yeoman
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Tom Moore
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: SAMU
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#4
KICC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Axel Dickinson
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#4
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#7
RPCW
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#3
RNZX
Coached by: Gary Hay & Mike Rodger
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#2
RNZX
Coached by: Noel Donaldson
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#6
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#10
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#5
RPCW
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#2
RPCA
Coached by: Ian Bright
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Nathan Wallace
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: Bradyn Watson
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Anna Douglas (stroke), Gina Jansen van Nieuwenhuizen, Shaya Winmill, Louise Cooke + Ashlea Rakels (cox)
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Brent Dunshea
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Nick Hanna & Alan McLean
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jodi Haskell
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Timothy Zouch & Ian Mason
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Loveday Yeoman
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Tom Clark & Alastair Riddle
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Brook Walker & Harry Beasley
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jodi Haskell
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#2
SKEC
Coached by: Geoff Perry & Sam Goldstine
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Marc Paynter & Nick Tonkin
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Tyler Scott & David Lindstrom
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alastair Riddle & Tom Clark
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Tufi Sele & Ella Greenslade
|
|||
Entity
BUNC
BUNC
non-NZ |
Crew
#1
BUNC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Tony Bone
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Norm Charlton & Kirsty Dunhill
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Josh Wedlake
|
|||
Entity
SSAX
SSAX
non-NZ |
Crew
#1
SSAX
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#3
GLDW
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Sean Durkin
|
|||
Entity
BGPC
BGPC
non-NZ |
Crew
#3
BGPC
Coached by: Andrew Clatworthy
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Alan McLean & Nick Hanna
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Michelle Munro & Darren Hobbs
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: SAMU
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#2
WREC
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#2
WTMC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMB
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Callum Mowat
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#2
MTAL
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#12
NSHC
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Connor Moore & Fergus Murray
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Carina Burgess & Dave Mackintosh
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Lucy Fullerton-Smith (stroke), Abby Bartels, Veronica Bagley, Sophie Chisholm + Victoria Chanwai (cox)
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Philippa Baker Hogan & David Lindstrom
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Karen Verwey & Janey Wackrow
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Tyler Scott & David Lindstrom
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
BGPC
BGPC
non-NZ |
Crew
#1
BGPC
Coached by: Andrew Clatworthy
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Mel Schroeder
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: BARA
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Norm Charlton & Kirsty Dunhill
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Tufi Sele & Ella Greenslade
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#51
AKLC
Coached by: HOWI
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Brendan O'Halloran & Drew Tierney
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Brook Walker & Harry Beasley
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#2
WTMC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#11
NSHC
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jason Theobald & William Fahey
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#3
WLCO
Coached by: Brook Walker & Catherine Duffin
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Chris Goudie
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: Stacey Lithgow And Cameron Patten
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Craig Bocock
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
Coached by: Tyler Scott & David Lindstrom
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#11
HAMC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Hooper & Kim
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#22
TGAC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#2
QMAR
Coached by: Sarah Findlay & Keeley Farrell
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#51
AKLC
Coached by: HOWI
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#11
HAMC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Gavin Foulsham
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Alex Hyland
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Peter Mason & Guy Williams
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#12
NSHC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Loveday Yeoman
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMB
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Loveday Yeoman
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Clive Steenson
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
|
|||
Entity
BUNC
BUNC
non-NZ |
Crew
#1
BUNC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#11
HAMC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#51
AKLC
Coached by: HOWI
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Taylor Jacobs & Leann Plummer
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Tim Parker
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jodi Haskell
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Tyler Scott & David Lindstrom
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Josh Wedlake
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Nick Tonkin & Marc Paynter
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Ben
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
Coached by: Anthony Berkers
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Patrick Davenport & Roger White-Parsons
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Clive Steenson
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#3
ONSL
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Campbell
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#3
CLIC
Coached by: Jodi Haskell
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#3
WLCO
Coached by: Sean Durkin
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Marc Paynter & Nick Tonkin
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BGPC
BGPC
non-NZ |
Crew
#1
BGPC
Coached by: Andrew Clatworthy
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Ben
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
|
Social