Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Cambridge Town Cup
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Conor Burns
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Megan Liddy
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Cole Stephenson (stroke), Eric Gruythuysen, Jack Leonard, Xavier McIntosh + Annabelle Prescott (cox)
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Conor Burns
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Anthony Berkers & Duncan Grant
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#11
NSHC
Coached by: WTLB
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Mark Clemo
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Jack Shuttleworth
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#3
KICC
Coached by: Conor Mercer
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Norman Sharpe & Peter Mason
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: STPA
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#3
WANC
Coached by: Tyler Scott
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alastair Riddle & Glen Reichardt
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Conor Burns
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Megan Liddy
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#12
NSHC
Coached by: WTLB
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#11
AKLC
Coached by: SHAK
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
Coached by: Tyler Scott
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Heather Scott & Sean Durkin
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Conor Burns
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Jack Shuttleworth
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Tyler Scott
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#3
AKGC
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Micheal Tielemans
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Joseph Bahr (stroke), Charles Lynch-Gerrard, Caleb Meijer, Cillian Butler + Cameron Cunningham (cox)
Coached by: Brook Walker & Cameron Abbey
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
CAMB
Coached by: Anthony Berkers & Callum Wright
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#11
NSHC
Coached by: WTLB
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#3
KICC
Coached by: Conor Mercer
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alastair Riddle & Glen Reichardt
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Ceri Armit & Lua Tuiomanufili
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#4
WANC
Coached by: Tyler Scott
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: David Carr-Smith & Johannah Kearney
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#3
WANC
Coached by: Tyler Scott
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#3
HKIC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#14
NSHC
Coached by: WTLB
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#4
KICC
Coached by: Conor Mercer & Henry Morrow
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
Coached by: James Bridgeman & Mitchell Courtney
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Dexter Peffers & Sue O'Callaghan
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Anthony Berkers & Duncan Grant
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: STPA
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Norman Sharpe & Peter Mason
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#13
NSHC
Coached by: WTLB
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Alan Cleaver
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Loveday Yeoman
|
Social