Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Cambridge Town Cup
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Norm Charlton & Ellie Dowse
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#22
WTLG
Courtney Katterns (stroke), Sophie Egnot-Johnson, Hannah Retimana, Mia Bradford + Janae Squire (cox)
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Ryan Goodson
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Norm Charlton & Ellie Dowse
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Tufi Sele
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Epernay Norman & Sue O'Callaghan
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Craig Bocock
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Elizabeth Ellis (stroke), Kate Speakman, Megan Bol, Charlotte de Montalk-Allen + Bridie Lloydd (cox)
Coached by: BARA
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Kim O'Neill & Hooper Kelly-Smith
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Verity Andrews (stroke), Sacha Sampson, Olivia Couillault, Grace Michie + Valentina Rosenbaum Raynish (cox)
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Tim Logan
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Norm Charlton & Ellie Dowse
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Craig Bocock
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Elizabeth Ellis (stroke), Kate Speakman, Megan Bol, Charlotte de Montalk-Allen + Bridie Lloydd (cox)
Coached by: BARA
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: John Lawrence
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#21
WTLG
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#11
HAMC
Coached by: Ashlee Numa
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Epernay Norman & Sue O'Callaghan
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Verity Andrews (stroke), Sacha Sampson, Olivia Couillault, Grace Michie + Valentina Rosenbaum Raynish (cox)
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Brendan Boreham & Gabrielle Smith
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Sophie Wilson & Geoff Perry
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Tufi Sele
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Ryan Goodson
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Tim Logan
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Chris Williams
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Wayne Asplin
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Kelly Hamilton
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#22
WTLG
Courtney Katterns (stroke), Sophie Egnot-Johnson, Hannah Retimana, Mia Bradford + Janae Squire (cox)
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Norm Charlton & Ellie Dowse
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Kim O'Neill & Hooper Kelly-Smith
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Alan Cleaver
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
|
Social