Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Cambridge Town Cup
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#4
GLDW
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Jarod Fleming & Drew Tierney
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#3
GLDW
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Rory Accorsi
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Jack Shuttleworth & Sam Livingston
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
Coached by: Alistair MacIntosh & Johnny Burford
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Brook Walker & Cameron Abbey
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Jack Shuttleworth & Sam Livingston
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#4
WKOC
Chandler Cunningham-South (stroke), Joshua Coleman, Mitchell Lee-Cusack, Matthew McKinlay + Levi Craven (cox)
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#12
NSHC
Coached by: WTLB
|
C Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Anthony Berkers & Callum Wright
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Theo Casey-Pickering (stroke), Kris Penev, Blake Jowsey, Jackson Baas + Louis Siddell-Bradbourne (cox)
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Sean Durkin & Heather Scott
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#12
AKLC
Samuel Wisniewski (stroke), Eugene Castro, Richard Ieremia, Joshua de Wit + Benjamin Blackhall (cox)
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#23
CAMC
Antonio Barrio Frojan (stroke), Lucas Houchen, Ethan Batley, Daniel Bourke + Annabelle McGuire (cox)
Coached by: Jack Shuttleworth & Sam Livingston
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Theo Casey-Pickering (stroke), Kris Penev, Blake Jowsey, Jackson Baas + Louis Siddell-Bradbourne (cox)
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Luke Jenkins
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Dexter Peffers & Sue O'Callaghan
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Brent Dunshea & William Fahey
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#3
GLDW
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Jack Shuttleworth & Sam Livingston
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#4
WKOC
Chandler Cunningham-South (stroke), Joshua Coleman, Mitchell Lee-Cusack, Matthew McKinlay + Levi Craven (cox)
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Sean Durkin & Heather Scott
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Mark Norman & David Lindstrom
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Norman Sharpe & Chris Goudie
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: Rory Accorsi
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#4
GLDW
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#3
WLCO
Coached by: Cameron Abbey & Heather Scott
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#11
AKLC
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Spencer Nichols
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Jarod Fleming & Drew Tierney
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Rory Accorsi
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Brook Walker & Cameron Abbey
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Anthony Berkers & Callum Wright
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#13
NSHC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: STPA
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#2
SKEC
Coached by: Norman Sharpe & Chris Goudie
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
Coached by: Alistair MacIntosh & Johnny Burford
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Jack Shuttleworth & Sam Livingston
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#12
AKLC
Samuel Wisniewski (stroke), Eugene Castro, Richard Ieremia, Joshua de Wit + Benjamin Blackhall (cox)
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#4
WLCO
Coached by: Sean Durkin & Heather Scott
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
Coached by: Mark Norman & David Lindstrom
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#12
NSHC
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#23
CAMC
Antonio Barrio Frojan (stroke), Lucas Houchen, Ethan Batley, Daniel Bourke + Annabelle McGuire (cox)
Coached by: Jack Shuttleworth & Sam Livingston
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Logan Walters
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
|
Social