Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Cambridge Town Cup
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Nick Lloyd
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#11
NSHC
Coached by: WTLB
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Peter Mason & Geoff Perry
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Ryan Hart (stroke), Christian Vujnovich, Sam Oliver, Richard Harris + Joshua Bailey-Montgomery (cox)
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#11
AKLC
Coached by: SHAK
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#11
NSHC
Coached by: WTLB
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Peter Mason & Geoff Perry
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Maurice Maxwell
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#3
AKGC
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Leith Menzies
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#4
WKOC
Tyson Lowry (stroke), Samson Brown-Vaikoula, Deavon Abrahams, Andrew Isaac + Mitchell Robertson (cox)
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Nick Lloyd
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Ryan Hart (stroke), Christian Vujnovich, Sam Oliver, Richard Harris + Joshua Bailey-Montgomery (cox)
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#11
AKLC
Coached by: SHAK
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#4
AKGC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Ceri Armit & Lua Tuiomanufili
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#2
SKEC
Coached by: Peter Mason & Geoff Perry
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#21
HAMC
Coached by: HLCR
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: STPA
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Maurice Maxwell
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Megan Liddy
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Ceri Armit & Lua Tuiomanufili
|
Social