You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Cambridge Town Cup
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Jared Cummings & Pat Nichol
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#5
CLIC
Coached by: Jason Williams & Jodi Haskell
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Peter Mason & Geoff Perry
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Nick Tonkin
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: STPA
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#21
WTLG
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: BARA
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Kim O'Neill & Hooper Kelly-Smith
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
Coached by: Des Lock & David Lindstrom
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#21
HAMC
Coached by: HLCR
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#22
AKLC
Coached by: EGGS
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Anthony Berkers & Callum Wright
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Brook Walker & Cameron Abbey
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#2
WREC
Coached by: Spencer Nichols
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Logan Walters
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#2
WENT
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Dexter Peffers & Sue O'Callaghan
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#3
WLGC
Harriet Leslie (stroke), Ashley Toovey, Sophie McKeogh, Phoebe Pottinger + Savannah Fowke-Short (cox)
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: BARA
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Janey Wackrow & Karen Verwey
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Dylan Swain & Abby Roberts
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#34
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Nick Lloyd
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#11
NSHC
Coached by: WTLB
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#12
AKLC
Coached by: SHAK
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#2
SKEC
Coached by: Ben Hammond & Geoff Perry
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
Coached by: Will Maling & Tim Leeming
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#21
HAMC
Coached by: HLCR
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#3
AKGC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Tim Parker
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: BARA
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Conor Burns
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Megan Liddy
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#12
NSHC
Coached by: WTLB
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#11
AKLC
Coached by: SHAK
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
Coached by: Tyler Scott
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Heather Scott & Sean Durkin
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Mike Ruiterman
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#5
GLDW
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#6
GLDW
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Tony Bone
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jakob Scotts-Bahle & Dion Blackmore
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Brendan Boreham & Gabrielle Smith
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Norm Charlton & Ellie Dowse
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Craig Bocock
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Elizabeth Ellis (stroke), Kate Speakman, Megan Bol, Charlotte de Montalk-Allen + Bridie Lloydd (cox)
Coached by: BARA
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: John Lawrence
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#21
WTLG
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#11
HAMC
Coached by: Ashlee Numa
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Dave Mackintosh
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: EGGS
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Hamish Ramsay
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#12
HAMC
Coached by: SHGH
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Brooke Andrews (stroke), Charlotte Molloy, Annabel Maddock, Felicity Billingham + Ella Grayson (cox)
Coached by: Ron Neighbour & Emily Caldwell
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Nick Lloyd
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Josh Wedlake
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Megan Liddy
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: David Potts
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Alastair Riddle & Glen Reichardt
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Dave Mackintosh
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#22
AKLC
Coached by: EGGS
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: Allan Vester & Trish Fenton
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Norman Sharpe & Peter Mason
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#13
NSHC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
Coached by: Tyler Scott & David Lindstrom
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#2
MTAL
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#14
NSHC
Coached by: WTLB
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Mark Clemo & Rory Accorsi
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Maurice Maxwell
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Micheal Tielemans
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Leith Menzies
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jared Cummings & Pat Nichol
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Evan Hamlet
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#2
WENT
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Mike Ruiterman
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: BARA
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#21
HAMC
Coached by: HLCR
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: BARA
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
Kezia Deavoll (stroke), Phoebe Archibald, Isabella Morcom, Amy Hill + Valentina Rosenbaum Raynish (cox)
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Des Lock & David Lindstrom
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#33
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Sophie Wilson & Geoff Perry
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Janey Wackrow & Jemima Hylton
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: WKDS
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Sarah White (stroke), Elizabeth Tau'a'alo-Puriri, Samantha Bailey, Emma Hutchinson + Georgia Harrold (cox)
Coached by: Chris Williams
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Emma Williams (stroke), Sophie McKeogh, Tatyana Kooznetzoff, Phoebe Pottinger + Jasmine Paxton (cox)
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Des Lock & David Lindstrom
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Ron Neighbour & Emily Caldwell
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#3
HKIC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Micheal Tielemans
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
Coached by: Josh Hares & Jordan Brown
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jason Williams & Jodie Haskell
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#11
NSHC
Coached by: WTLB
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#22
HAMC
Coached by: HLCR
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#2
WREC
Coached by: Scotty Gundeson
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Ryan Goodson
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Roger Whiteparsons & Barrie Mabbott
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#2
GISC
Coached by: Alex Hyland
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#23
CAMC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Sean McVerry & Drew Tierney
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: Mark Clemo & Rory Accorsi
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
Coached by: Tyler Scott
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jared Cummings & Pat Nichol
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Jeff Johnson
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#21
WTLG
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#11
HAMC
Coached by: SHGH
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Chris Williams
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Jakob Scotts-Bahle & Dion Blackmore
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
Coached by: Barry Banks & David Lindstrom
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Theo Casey-Pickering (stroke), Kris Penev, Blake Jowsey, Jackson Baas + Louis Siddell-Bradbourne (cox)
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Luke Jenkins
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Dexter Peffers & Sue O'Callaghan
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Brent Dunshea & William Fahey
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#3
GLDW
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#11
NSHC
Coached by: WTLB
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Peter Mason & Geoff Perry
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Maurice Maxwell
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#3
AKGC
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Leith Menzies
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#4
WKOC
Tyson Lowry (stroke), Samson Brown-Vaikoula, Deavon Abrahams, Andrew Isaac + Mitchell Robertson (cox)
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Craig Bocock
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Kim O'Neill & Hooper Kelly-Smith
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#2
MTAL
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Jemma Couillault (stroke), Annabelle Ireland, Alana Sullivan, Grace Michie + Valentina Rosenbaum Raynish (cox)
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#22
HAMC
Coached by: HLCR
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#22
WTLG
Amelia Barrell (stroke), Hunter Henson, Helaina Sealesford, Lily-Rose Gholam Hosseini + Jamie Whittaker (cox)
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#22
AKLC
Coached by: EGGS
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Scotty Gundeson
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: David Potts
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Mark Clemo & Rory Accorsi
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Tyler Scott
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Ceri Armit & Lua Tuiomanufili
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Duncan By Deley
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Stella Clayton-Greene (stroke), Zoe Johnston, Sophie Mischefski, Gabrielle Leonard-Hansby + Annabelle Prescott (cox)
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#22
WTLG
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: BARA
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#2
MTAL
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#3
AKGC
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Sean Durkin & Heather Scott
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#3
SKEC
Coached by: Norman Sharpe & Chris Goudie
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: Rory Accorsi
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: STPA
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Ryan Goodson
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#2
WTMC
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: John Lawrence
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Norm Charlton & Ellie Dowse
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Alex Hyland
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#2
STMW
Coached by: Kim O'Neill & Hooper Kelly-Smith
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Maurice Maxwell
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Tyler Scott & David Lindstrom
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Jared Cummings & Pat Nichol
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#11
AKLC
Coached by: SHAK
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Ceri Armit & Lua Tuiomanufili
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Spencer Nichols
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Craig Bocock
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#3
GLDW
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Alan Cleaver
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
CAMB
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Kim O'Neill & Hooper Kelly-Smith
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jakob Scotts-Bahle & Dion Blackmore
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#2
SAMU
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#3
UNWC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#4
KICC
Coached by: Conor Burns
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Alan Cleaver
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#2
SJHM
Coached by: Sean McVerry & Drew Tierney
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Jared Cummings & Pat Nichol
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Brook Walker & Cameron Abbey
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
|
Social