You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Cambridge Town Cup
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jared Cummings & Pat Nichol
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#2
WTMC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#4
CLIC
Coached by: Jason Williams & Jodi Haskell
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Leith Menzies
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#12
NSHC
Coached by: WTLB
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Rory Accorsi & Mark Clemo
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Luke Jenkins
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: STPA
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Brent Dunshea & William Fahey
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#24
WTLG
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Hamish Ramsay
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Alan Greer & Nikki Cryer
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Norm Charlton & Ellie Dowse
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#21
WTLG
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Alex Hyland
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Brendan Boreham & Gabrielle Smith
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: Allan Vester & Trish Fenton
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Coached by: Kelly Hamilton
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#12
HAMC
Coached by: SHGH
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#3
WANC
Coached by: Tyler Scott
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#3
HKIC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#14
NSHC
Coached by: WTLB
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#4
KICC
Coached by: Conor Mercer & Henry Morrow
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
Coached by: James Bridgeman & Mitchell Courtney
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Dexter Peffers & Sue O'Callaghan
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#21
HAMC
Coached by: HLCR
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Ryan Goodson
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Sue O'Callaghan
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Norm Charlton & Ellie Dowse
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: BARA
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
Coached by: Rex Jones
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#3
GLDW
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#22
WTLG
Courtney Katterns (stroke), Sophie Egnot-Johnson, Hannah Retimana, Mia Bradford + Janae Squire (cox)
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Norm Charlton & Ellie Dowse
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Kim O'Neill & Hooper Kelly-Smith
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Alan Cleaver
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Alex Hyland
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#12
WESC
Coached by: BARA
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Bradyn Watson & Aaron Farr
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jakob Scotts-Bahle & Dion Blackmore
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#2
STMW
Coached by: Kim O'Neill & Hooper Kelly-Smith
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#33
AKLC
Coached by: DIOC
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: STPA
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#11
AKLC
Coached by: SHAK
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#12
NSHC
Coached by: WTLB
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#21
HAMC
Coached by: HLCR
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Anthony Berkers & Callum Wright
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Conor Mercer
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jason Williams & Jodie Haskell
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Nick Lloyd
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#31
HAMC
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#2
WTMC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Ryan Goodson
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Norm Charlton & Ellie Dowse
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Tufi Sele
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Sue O'Callaghan & Epernay Norman
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#12
WESC
Coached by: BARA
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Alex Hyland
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Craig Bocock
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Kelly Hamilton
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Dave Dudley
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Ryan Goodson
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#3
GLDW
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Conor Burns
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Megan Liddy
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Paul Clinton
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Spencer Nichols
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#2
SKEC
Coached by: Norman Sharpe & Peter Mason
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Dexter Peffers & Sue O'Callaghan
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jason Williams & Jodie Haskell
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Gerard Campbell
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Mike Ruiterman
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Rex Jones
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: STPA
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Tom Ferguson & Jack Cantrell
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Michael Berry
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#11
NSHC
Coached by: WTLB
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Leith Menzies
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jason Williams & Jodie Haskell
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Janey Wackrow & Karen Verwey
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Bella Smolnicki
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Alan Greer & Nikki Cryer
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: BARA
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
Coached by: Rex Jones
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#31
HAMC
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Jarod Fleming & Drew Tierney
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Rory Accorsi
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Brook Walker & Cameron Abbey
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Anthony Berkers & Callum Wright
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#13
NSHC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: STPA
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#2
SKEC
Coached by: Norman Sharpe & Chris Goudie
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Josh Wedlake
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#11
NSHC
Coached by: WTLB
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: STPA
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
Coached by: Jason Williams & Jodi Haskell
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Henry Morrow
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Duncan Bydeley
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Sue O'Callaghan & Epernay Norman
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#22
HAMC
Coached by: HLCR
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Alan Cleaver
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Jack Cantrell & Tom Ferguson
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Leith Menzies
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#11
NSHC
Coached by: WTLB
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Maurice Maxwell
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Janey Wackrow & Jemima Hylton
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Ryan Goodson
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#11
HAMC
Coached by: SHGH
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Dave Dudley
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Megan Liddy
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Jack Shuttleworth
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#5
KICC
Coached by: Conor Burns
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Jack Cantrell & Tom Ferguson
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Maurice Maxwell
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#2
WREC
Coached by: Spencer Nichols
|
Social