You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Cambridge Town Cup
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
Coached by: Jason Williams & Jodie Haskell
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#11
NSHC
Coached by: WTLB
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#3
KICC
Coached by: Nick Lloyd & Leith Menzies
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#4
ONSL
Coached by: Jared Cummings & Pat Nichol
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Jack Cantrell & Sue O'Callaghan
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
Coached by: Micheal Tielemans
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Drew Tierney & Jarod Fleming
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Loveday Yeoman
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#2
GISC
Coached by: Luke Jenkins
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
Coached by: Michael Arms
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#21
WTLG
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: Bradyn Watson & Aaron Farr
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMG
Sarah Allen (stroke), Madisyn Bird, Jazmine Rolton, Te Aomihia Olliver-Samuels + Mahinarangi Clarkin (cox)
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#2
STMW
Coached by: Kim O'Neill & Hooper Kelly-Smith
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Sam Henry
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#22
TGAC
Coached by: Rob Nicholas
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Hayden Shaw
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
Coached by: Des Lock & David Lindstrom
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Rex Jones
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Anthony Berkers & Duncan Grant
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: STPA
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Norman Sharpe & Peter Mason
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#13
NSHC
Coached by: WTLB
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Alan Cleaver
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Loveday Yeoman
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Ceri Armit & Lua Tuiomanufili
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Peter Mason & Geoff Perry
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Spencer Nichols
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Jack Shuttleworth
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Tufi Sele
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
Coached by: Hayden Shaw
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Brendan Boreham & Gabrielle Smith
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Janey Wackrow & Jemima Hylton
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#22
WTLG
Lily-Rose Gholam Hosseini (stroke), Ashley Hanrahan, Hunter Henson, Helaina Sealesford + Iliarne Watson (cox)
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
Coached by: Dave Dudley
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#2
SKEC
Coached by: Jacqueline Chang
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#21
HAMC
Coached by: HLCR
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#2
SAMU
Charlotte Johnstone (stroke), Charlotte Strowger-Turnock, Maddie Loughnan Lynch, Morgan Palmer + Evie Bond (cox)
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Jack Cantrell & Tom Ferguson
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Sean McVerry
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alastair Riddle & Glen Reichardt
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Norman Sharpe & Geoff Perry
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: David Carr-Smith & Caleb Smith
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Ryan Goodson
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Dave Mackintosh
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Janey Wackrow & Karen Verwey
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#22
WTLG
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Hamish Ramsay
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Barry Banks & David Lindstrom
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
Coached by: Alistair MacIntosh & Johnny Burford
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Jack Shuttleworth & Sam Livingston
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#12
AKLC
Samuel Wisniewski (stroke), Eugene Castro, Richard Ieremia, Joshua de Wit + Benjamin Blackhall (cox)
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#4
WLCO
Coached by: Sean Durkin & Heather Scott
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
Coached by: Mark Norman & David Lindstrom
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Tony Bone
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Tufi Sele
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
Coached by: Des Lock & David Lindstrom
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Hayden Shaw
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: BARA
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Brendan Boreham & Gabrielle Smith
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Janey Wackrow & Jemima Hylton
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#21
HAMC
Coached by: HLCR
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#2
MTAL
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Ryan Goodson
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Craig Bocock
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
Coached by: Ron Neighbour & Emily Caldwell
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Conor Burns
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Sean McVerry
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Jack Cantrell & Tom Ferguson
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Paul Clinton
|
Social