Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Junior Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Jarod Fleming & Drew Tierney
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Anthony Berkers & Callum Wright
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMB
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: John Lawrence & Aaron Farr
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Jack Shuttleworth & Sam Livingston
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
|
|||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Luke Jenkins
|
|||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Sigrid Davis & Keith Hibberd
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: David White & Bruce Tong, Allan Tong
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Anthony Berkers & Callum Wright
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Jack Shuttleworth & Sam Livingston
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#4
HAMB
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Chris Goudie & Norman Sharpe
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
Carlos Rojas (stroke), Marlon Breen, Richard Ieremia, Michael King-Farrington + Benjamin Blackhall (cox)
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Jack Shuttleworth & Sam Livingston
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMB
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: John Lawrence & Aaron Farr
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Chris Goudie & Norman Sharpe
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#2
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
|||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Luke Jenkins
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: John Lawrence
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Logan Walters
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Jarod Fleming & Drew Tierney
|
|||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Sigrid Davis & Keith Hibberd
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: David White & Bruce Tong, Allan Tong
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Theo Casey-Pickering (stroke), Thomas Whittle, Blake Jowsey, Richie Faaumu + Louis Siddell-Bradbourne (cox)
Coached by: Alex Brown
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Hannah Hood
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#3
STPC
Coached by: Jack Shuttleworth & Sam Livingston
|
Social