Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Junior Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton & Ellie Dowse
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Norm Charlton & Ellie Dowse
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Fenella Finlay-Yates (stroke), Alison Mills, Shauna Glassie-Ryan, Anna Gallaher + Mahinarangi Clarkin (cox)
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#3
EGGS
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Kim O'Neill & Hooper Kelly-Smith
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Norm Charlton & Ellie Dowse
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#3
EGGS
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Sophie Wilson & Geoff Perry
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#2
DIOC
Ruby Hayes (stroke), Grace Michie, Sacha Sampson, Verity Andrews + Valentina Rosenbaum Raynish (cox)
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton & Ellie Dowse
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Fenella Finlay-Yates (stroke), Alison Mills, Shauna Glassie-Ryan, Anna Gallaher + Mahinarangi Clarkin (cox)
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Kim O'Neill & Hooper Kelly-Smith
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#11
SHGH
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#2
EGGS
|
Social