Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Christmas Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Maya Williams & Will Fahey
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Amy Stevenson & Robin Crooks
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#3
TGSC
Coached by: Katie Halliday
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#2
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Maurice Maxwell
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Isabella-Hope Murray (stroke), Cayla Morriss, Georgia Burrows, Jessica O'Connell + Tessa Crean (cox)
Coached by: Amber Fordham & Erica Van Der Zanden
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Katie Halliday
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Campbell Clayton-Greene
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Graham Smith & Leann Plummer
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Rachel Gamble Flint & Issie Warner
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Jean-Paul Lassale & Alan McLean
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Hooper Kelly-Smith
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#13
WESC
Coached by: Amber Fordham & Zoe Stevenson
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Alex Hyland & Lewis Green
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
Coached by: DIOC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Maurice Maxwell
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Katie Halliday
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#13
WESC
Coached by: Amber Fordham & Zoe Stevenson
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#4
WELC
Coached by: Rachel Gamble Flint & Issie Warner
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#33
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Alan McLean & Jean-Paul Lassale
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#2
SKEC
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: Nick Chamberlain
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#2
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Campbell Clayton-Greene
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Alex Hyland & Lewis Green
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Berny Fischer & Nathan Wallace
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#12
WESC
Coached by: Amber Fordham & Zoe Stevenson
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#22
TGAC
Coached by: Andrew Ede
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Hooper Kelly-Smith
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#3
TGSC
Coached by: Katie Halliday
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Isabella-Hope Murray (stroke), Cayla Morriss, Georgia Burrows, Jessica O'Connell + Tessa Crean (cox)
Coached by: Amber Fordham & Erica Van Der Zanden
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Rachel Gamble Flint & Issie Warner
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#3
WLGC
Coached by: Maurice Maxwell
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Alastair Riddle & Scott Pink
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Berny Fischer & Nathan Wallace
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
Coached by: Campbell Clayton-Greene
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Jean-Paul Lassale & Alan McLean
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Graham Smith & Leann Plummer
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Nick Chamberlain
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Andrew Ede
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Hayley Cornelius
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Maya Williams & Will Fahey
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Amy Stevenson & Robin Crooks
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Hooper Kelly-Smith
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Berny Fischer & Nathan Wallace
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Paul Smart
|
Social